Mundial RPA 2010, mecz USA - Algieria, wynik 1:0. Awans Amerykanów w 92. minucie

2010-06-24 3:00

Obecny na meczu Bill Clinton (62 l.) przyniósł Amerykanom szczęście. Piłkarze z USA rzutem na taśmę wywalczyli awans, strzelając gola w 92. minucie! "Jankesów" zbawił Landon Donovan (28 l.).

Katastrofa USA była blisko. Gdyby Amerykanom nie udało się strzelić zwycięskiego gola, to chyba zupełnie zraziliby się do soccera. Tak jak w poprzednim meczu ze Słowenią (2:2), teraz też sędzia nie uznał im prawidłowo zdobytej bramki. Potem "Jankesi" zmarnowali tyle doskonałych sytuacji, że wydawało się, iż "sędziowska mafia" oraz jakieś fatum sprzysięgły się przeciw nim. Wreszcie Donovan przerwał ich męczarnie, trafiając do siatki w doliczonym czasie gry. Dzięki zwycięstwu USA wygrały grupę, pozostawiając w tyle Anglików.

USA - Algieria 1:0

1:0 Donovan, 92. min
Sędziował: Frank De Bleeckere (Belgia), widzów: 36 000
USA: Howard 3 - Cherundolo 3, DeMerit 3, Bocanegra 3, Bornstein 3 (80. Beasley Ż) - Donovan 4, Bradley 4, Edu 3 (64. Buddle), Dempsey 3 - Hurtado 3 (46. Feilhaber 3), Altidore Ż 4
Algieria: Ouhab 4 - Bougherra 3, Halliche 3, Yahia Ż CZ 0, Belhadj 3 - Kadir 4, Lacen Ż 3, Yebda Ż 3, Matmour 3 (85. Saifi), Ziani 3 (69. Guedioura) - Djebbour 3 (65. Ghezzal)