Nie żyje legendarny selekcjoner. Doprowadził kadrę do mistrzostwa Europy

2020-03-26 16:30 DaO
znicz, świeczka
Autor: East News

Bardzo smutne informacje dla kibiców piłkarskich napłynęły w czwartkowe popołudnie. W wieku 87 lat zmarł legendarny trener reprezentacji Francji, Michel Hidalgo. Największym sukcesem szkoleniowca było doprowadzenie kadry Trójkolorowych do złotego medalu mistrzostw Europy w 1984 roku.

Michel Hidalgo pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w klubie US Normande, z którym w 1952 roku zdobył mistrzostwo Normandii. Profesjonalną karierę rozpoczął natomiast w klubie Le Havre, do którego trafił w 1952 roku. Potem reprezentował barwy takich drużyn jak Stade de Reims, czy AS Monaco. Piłkarską karierę zakończył w 1966 roku i niemal od razu rozpoczął pracę trenera.

Pierwsze szlify zbierał w Monaco, gdzie prowadził drugą drużynę. Prawdziwą szansę otrzymał jednak w pod koniec marca 1976 roku. Wówczas na stanowisku selekcjonera reprezentacji Francji zastąpił Stefana Kovacsa. Hidalgo Trójkolorowych najpierw doprowadził do czwartego miejsca na mistrzostwach świata w 1982 roku (Francja w meczu o brąz przegrała z Polską 2:3), a dwa lata później wywalczył złoty medal mistrzostw Europa.

Ronaldo w OGNIU KRYTYKI. Wrócił do Portugalii do chorej mamy, a się tylko opala

Miał okazję współpracować z takimi legendami jak Michel Platini, czy Alain Giresse. - Z ogromnym smutkiem i z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Michela Hidalgo. Był jednym z największych nazwisk we francuskim futbolu. To pod jego wodzą kadra wywalczyła pierwszy wielki sukces na dużej imprezie (...). Był wielkim człowiekiem, którego spotyka się rzadko. W imieniu Francuskiej Federacji Piłkarskiej i całego francuskiego futbolu składam najgłębsze kondolencje jego rodzinie i bliskim - czytamy w oświadczeniu prezesa FFF, Noela Le Graeta.

DRAMATYCZNE sceny we Włoszech. Mogą zrobić OIOM z ośrodka treningowego reprezentacji

Najnowsze