DRAMATYCZNA sytuacja we Włoszech. Mogą zrobić OIOM z ośrodka treningowego reprezentacji

2020-03-26 14:50 MD
Jorginho, Piotr Zieliński, Włochy - Polska
Autor: East News Walka między Jorginho a Piotrem Zielińskim w meczu Włochy - Polska

Rozprzestrzenianie się koronawirusa we Włoszech już dawno wymknęło się spod kontroli. Włosi nie radzą sobie z tak wielką liczbą chorych i potrzebują tworzenia coraz to nowszych miejsc leczenia pacjentów. Teraz z pomocą przychodzi im... narodowa reprezentacja piłkarska, która zamierza "wypożyczyć" swój ośrodek treningowy.

Żaden inny kraj w Europie obecnie nie jest doświadczony problemami związanymi z koronawirusem tak bardzo jak Włochy. Na Półwyspie Apenińskim jest już tylu chorych, że służba zdrowia stała się niewydolna i nie wszyscy potrzebujący mogą liczyć na przyjęcie do szpitala. Z tego powodu naprędce stawiane są kolejne placówki, nawet prowizoryczne, aby nieść pomóc ludziom i uchronić jak najwięcej istnień.

Stara Dama poderwie Milika? Szykuje się sensacyjny transfer reprezentanta Polski

Do pomocy władzom angażują się także różne sektory życia - w tym także przedstawiciele świata futbolu. Gabriele Gravina, szef Włoskiego Związku Piłki Nożnej, złożył teraz bardzo istotną deklarację. - Nasza federacja oddała do dyspozycji swój klejnot: nasze centrum treningowe Coverciano. Można tam stworzyć Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Jesteśmy gotowi, aby włożyć całą swoją energią w to, aby podjąć wyzwanie, które musimy wygrać wszyscy razem - stwierdził działacz na antenie "Sky Sport".

Ronaldo w OGNIU KRYTYKI. Wrócił do Portugalii do chorej mamy, a się tylko opala

W położym we Florencji ośrodku treningowym zawsze trenuje włoska kadra. Gdyby nie pandemia, Italia z pewnością chciałaby namieszać na mistrzostwach Europy. Jej plany jednak bez wątpienia nie ulegną zmianie, nawet jeżeli na turniej będzie trzeba poczekać kolejny rok.

Zobacz także:

Super Raport - prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze