Stara Dama poderwie Milika? Szykuje się sensacyjny transfer reprezentanta Polski

2020-03-26 12:57 Piotr Koźmiński
Arkadiusz Milik
Autor: CAFARO/LAPRESSE VIA AP Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik (25 l.) znalazł się w kręgu zainteresowania Juventusu Turyn! Mistrz Włoch chciałby sprowadzić polskiego snajpera, bo komplikują się rozmowy z Mauro Icardim (27 l.). Gdyby doszło do tego transferu, to wychowanek Rozwoju zostałby klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego (30 l.). A przy okazji - niemal na pewno - ponownym rekordzistą jeśli chodzi o transfer polskiego piłkarza.

O zainteresowaniu „Starej Damy” Milikiem poinformował Paolo Paganini, dziennikarz stacji Rai sport. Sprawa wydaje się prawdopodobna, ponieważ reprezentant Polski wciąż nie przedłużył obowiązującego do lata 2021 roku kontraktu. Kością niezgody, jak wynika z nieoficjalnych informacji, jest nie tyle wysokość podwyżki (pensja ma podskoczyć z 2,5 mln euro do 4 mln), co klauzula odejścia, którą Napoli chciałoby ustalić na poziomie 100 mln euro. Jeśli wierzyć doniesieniom, zdaniem przedstawicieli piłkarza to za dużo, bo zablokowałoby ewentualny transfer.

Piotr Zieliński wskazał najlepszego piłkarza świata. Będziecie ZASKOCZENI! [WIDEO]

Gonzalo Higuain
Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News Gonzalo Higuain

Oczywiście, przejście Milika do Juventusu spowodowałoby falę niezadowolenia wśród fanów Napoli, ponieważ rywalizacja tych dwóch ośrodków jest bardzo „ognista”, a transfer Higuaina do Turynu spowodował, że w Neapolu Argentyńczyk stał się wrogiem publicznym numer jeden.

Arkadiusz Milik jak Robert Lewandowski! Haruje jak wół [WIDEO]

Gdyby jednak doszło do transferu Milika, to po raz drugi zostałby on najdroższym piłkarzem w historii polskiej piłki, bo na pewno kosztowałby ponad 40 mln euro (obecny rekord to przejście Krzysztofa Piątka do Milanu szacowane na 35-38 mln euro).

A wspomniany Icardi, który obecnie jest wypożyczony z Interu do PSG, w przypadku upadku negocjacji z Juve, może przejść do… Napoli. Wtedy transfer Milika do Juventusu stałby się jeszcze bardziej prawdopodobny.