Anita Zarychta

i

Autor: TS Akwedukt Kielce/Facebook

Nie żyje utalentowana polska pływaczka. Zmarła nagle, miała zaledwie 22 lata

2022-04-06 14:59

Tragedia w polskim pływaniu. W nocy z 3 na 4 kwietnia zmarła nagle w wieku zaledwie 22 lat Anita Zarychta, uzdolniona pływaczka, uczestniczka wielu prestiżowych imprez krajowych. Informację przekazał Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, a potwierdził klub TS Akwedukt Kielce, którego zawodniczką była w przeszłości sportsmenka.

Na stronie internetowej Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego pojawił się wpis kondolencyjny: „Z głębokim żalem informujemy, iż w nocy z dnia 3 na 4 kwietnia br zmarła nagle Anita Zarychta, wychowanka STS Skarżysko-Kamienna, a w późniejszym czasie zawodniczka Barakudy Starachowice i KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski, także wielokrotna medalistka Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ostatnich dniach reprezentowała krakowską uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski. Spoczywaj w pokoju. Świętokrzyskie środowisko pływackie, koleżanki i koledzy pływacy”.

Skandaliczne zachowanie podczas meczu Ligi Mistrzów! Kibic zaatakował piłkarza, aż podskoczyło nam ciśnienie

Alicja Tchórz dalej w formie. Teraz zdobywa medale na MP

Anita Zarychta reprezentowała barwy STS Skarżysko-Kamienna, Barakudy Starachowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Akweduktu Kielce, w tym ostatnim trenowała triatlon. - Anita dwa lata trenowała u nas. W poniedziałek wieczorem dowiedzieliśmy się o jej śmierci. Bardzo smutna wiadomość, trudno się z tym pogodzić - powiedział Grzegorz Kożuchowski, trener Akweduktu Kielce, cytowany przez echodnia.eu.

Bortniczuk chce całkowitego wyrzucenia Rosji ze światowego sportu. Rosyjski minister sportu zareagował

Sonda
Czy to były udane Igrzyska Olimpijskie dla polskich sportowców?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze