Paweł Juraszek

Autor: Wojciech Szubartowski/PressFocus Paweł Juraszek

Pech Pawła Juraszka

Niewiarygodne, ułamki sekund dzieliły naszego pływaka od medalu mistrzostw Europy! Może gdyby nie obciął paznokci...

2022-08-17 19:50

Na pływackich mistrzostwach Europy, które w środę zakończyły się w Rzymie, polska ekipa sięgnęła po dwa medale: srebro na 50 m st. dowolnym zdobyła Katarzyna Wasick, natomiast po brąz na 100 m st. motylkowym popłynął Jakub Majerski. Bardzo niewiele brakło, by zawodnik AZS AWF Katowice, Paweł Juraszek, dorzucił do tego dorobku kolejny krążek.

Pływacy o takich różnicach czasowych mówią przekornie: „Trzeba było nie obcinać paznokci”. Polak (21,78 s.) rywalizację o brąz na dystansie 50 m st. dowolnym z Grekiem Kristianem Gkolomeevem (21,75 s) przegrał o trzy setne sekundy! Wygrał Brytyjczyk Benjamin Proud – 21,58 s. Srebrny medal zdobył Włoch Leonardo Deplano – 21,60 s.

Mistrzostwa zakończyła rywalizacja sztafetowa na dystansie 4x100 m st. zmiennym. Polki, płynące w składzie Paulina Peda, Dominika Sztandera, Julia Maik, Aleksandra Polańska – ustanawiając rekord kraju seniorów (4:02,53) zajęły w finale szóste miejsce. Triumfowały Szwedki przed Francuzkami i Holenderkami. Biało-czerwoni – choć po pierwszej „pięćdziesiątce” stylem grzbietowym Ksawery Masiuk liderował stawce – zajęli pozycję piątą (3:34,16), a skład naszej sztafety uzupełniali Dawid Wiekiera, Jakub Majewski i Karol Ostrowski. Wygrali Włosi, przed Francuzami i Austriakami.