O której godzinie SKOKI DZISIAJ 3 stycznia 2023 TCS O której kwalifikacje w Innsbrucku Skoki narciarskie 3.01 wtorek

i

Autor: AP O której godzinie SKOKI DZISIAJ 3 stycznia 2023 TCS O której kwalifikacje w Innsbrucku Skoki narciarskie 3.01 wtorek

Turniej Czterech Skoczni

O której godzinie SKOKI DZISIAJ 3 stycznia 2023 TCS O której kwalifikacje w Innsbrucku Skoki narciarskie 3.01 wtorek

2023-01-03 12:04

SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 3 stycznia 2023 wtorek TCS Trwa Turniej Czterech Skoczni, a kibice czekają już na kolejny konkurs. O której skoki dzisiaj 3.01? Na wtorek zaplanowano kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Innsbrucku, który będzie trzecią odsłoną zmagań w TCS. Szykują się wielkie emocje i zacięta rywalizacja. Na półmetku Turnieju Czterech Skoczni liderem jest Halvor Egner Granerud, który pewnie zmierza po Złotego Orła, ale Dawid Kubacki z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Czy Polak jest w stanie dogonić Norwega? Zobacz, o której dzisiaj skoki w TCS 3.01 wtorek.

Spis treści

Skoki narciarskie dzisiaj (3 stycznia 2023) to kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku, trzeciego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni. Norweg Halvor Egner Granerud wygrał w Oberstdorfie i Ga-Pa, ale teraz przed nim skocznia Bergisel w Innsbrucku. Chyba ta najtrudniejsza do okiełznania przez skoczków w trakcie TCS. - 27 pkt straty do Graneruda to sporo, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Dawid Kubacki, wicelider klasyfikacji generalnej TCS.

O której skoki dzisiaj 3 stycznia 2023 wtorek TCS O której kwalifikacje w Innsbrucku

Czy Dawid Kubacki w Innsbrucku rozpocznie pościg za prowadzącym w klasyfikacji generalnej TCS Norwegiem Granerudem? – Pamiętajmy, że Innsbruck jest specyficzny, bo ma ten przeciwstok. Są tam też takie ruchy powietrza, które nie są mocne, ale kręcące - analizuje Apoloniusz Tajner, współtwórca sukcesów Adama Małysza. - Rok temu odwołano tam przecież konkurs. Niby są osłony przeciwwiatrowe, ale tylko z jednej strony, więc jak zawiewa z innej, to jest problem. Zdarza się też, że wiatr przelatuje górą nad tymi siatkami – dodaje Tajner.

SKOKI DZISIAJ O której 3.01 2023 O której dzisiaj skoki w TCS Innsbruck kwalifikacje

Halvor Egner Granerud na razie wydaje się bardzo silny. Apoloniusz Tajner uważa jednak, że Dawid Kubacki jeszcze postraszy go w najbliższych dniach. – Można z nim teraz wygrać pięcioma punktami, trzema lub mniej. Kubackiego na to stać, jak mu wszystko wyjdzie - mówi Apoloniusz Tajner, były prezes PZN. - Natomiast odrobić taką stratę w całym TCS jest raczej mało możliwe. Przed nami jeszcze cztery skoki, gdzie za każdym razem wszystko musi zagrać. Taki as jak Granerud może nawet nie przejść kwalifikacji, jeśli coś pójdzie nie tak. On ma taką tendencję, że prawa narta potrafi mu obniżyć tor lotu, jak mu ucieknie tuż po wyjściu z progu. Wtedy skok jest nieudany. Kubacki pokazał w Titisee-Neustadt, że potrafi mu odskoczyć punktowo. Szansa na powtórkę istnieje, ale takiej wygranej z Granerudem nie można zaplanować – tłumaczy Tajner. Początek kwalifikacji dzisiaj o godzinie 13.30. Poniżej więcej informacji.

O której godzinie skoki dzisiaj 3 stycznia wtorek TCS O której kwalifikacje w Innsbrucku

Dawid Kubacki nie ukrywał, że odczuwa duży niedosyt po konkursie w Ga-Pa, w którym zajął trzecie miejsce, tracąc znów dystans do Graneruda. – Szkoda trochę tego pierwszego skoku – mówił Kubacki przed kamerą Eurosportu. – Za to drugi skok był naprawdę fajny i solidny. To był najlepszy mój skok od... kataru (złapał go tuż przed świętami – red.). Odbicie poszło w moim przekonaniu dość czysto, od nogi i bez spóźnienia, jak wcześniej się zdarzało. Trochę przesadziłem z agresją w locie, ale lądowanie było stabilne i ładne - dodał. To było już ósme w tym sezonie i szóste z rzędu podium Dawida w Pucharze Świata. – To dla mnie bardzo komfortowa sytuacja, że popełniam błędy, a wciąż kręcę się koło podium. 27 pkt straty do Graneruda to sporo, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Tak twierdzę po mistrzostwach świata w Seefeld, gdzie z 27. miejsca dało się przejść na pierwsze. Jak się wszystko poskłada do kupy, to będzie rewelacyjnie - stwierdził Kubacki.

Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w Innsbrucku 3 stycznia 2023 TCS

Na wtorek 3 stycznia 2023 zaplanowano kwalifikacje do konkurs w Innsbrucku. Początek kwalifikacji o godzinie 13.30. Transmisja TV na Eurosporcie 1 i w Playerze. Poniżej plan rywalizacji w TCS w Innsbrucku.

Wtorek, 03.01.2023

  • 11:15 - Oficjalny trening
  • 13:30 - Kwalifikacje

Środa, 04.01.2023

  • 12:00 - Seria próbna
  • 13:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

Quiz: Piotr Żyła, co o nim wiesz? 10 punktów to obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię była żona Piotra Żyły?
Dawid Kubacki SZCZERZE o ojcostwie. Żona skoczka może liczyć na wielkie wsparcie
Najnowsze