O której godzinie SKOKI DZISIAJ 4 stycznia 2023 środa TCS Innsbruck O której skoki narciarskie w środę 4.01

i

Autor: AP O której godzinie SKOKI DZISIAJ 4 stycznia 2023 środa TCS Innsbruck O której skoki narciarskie w środę 4.01

Turniej Czterech Skoczni

O której godzinie SKOKI DZISIAJ 4 stycznia 2023 środa TCS Innsbruck O której skoki narciarskie dzisiaj w środę 4.01

2023-01-04 7:21

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 4.01 środa TCS Innsbruck. Trwa Turniej Czterech Skoczni, a kibice czekają na kolejny konkurs. O której skoki dzisiaj 4 stycznia 2023? Na środę zaplanowano konkurs w Innsbrucku, trzecią odsłonę zmagań w TCS. Wczoraj powiało optymizmem. Kwalifikacje wygrał w znakomitym stylu Dawid Kubacki, a drugi był Kamil Stoch. Dopiero 13. miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, lider klasyfikacji generalnej TCS. - Znaleźliśmy to coś, co blokowało moje skoki - zdradził Kubacki. Zobacz, o której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 4.01.2023 TCS.

Spis treści

Skoki dzisiaj to konkurs w Innsbrucku, kolejny etap zmagań w Turnieju Czterech Skoczni. Wspaniały lot wyniósł wczoraj Dawida Kubackiego, lidera klasyfikacji generalnej PŚ, po zwycięstwo i nagrodę 3 tys. franków szwajcarskich. Na skoczni w Innsbrucku (K120) Polak pofrunął najdalej (128 m) i pogroził palcem Norwegowi Halvorowi Egnerowi Granerudowi. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Cała szóstka Polaków awansowała do środowego, trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni.

Skoki dzisiaj O której godzinie 4 stycznia 2023 środa Innsbruck Turniej Czterech Skoczni

Czy Dawid Kubacki w Innsbrucku rozpocznie pościg za prowadzącym w klasyfikacji generalnej TCS Norwegiem Granerudem? – Pamiętajmy, że Innsbruck jest specyficzny, bo ma ten przeciwstok. Są tam też takie ruchy powietrza, które nie są mocne, ale kręcące - analizuje Apoloniusz Tajner, współtwórca sukcesów Adama Małysza. - Rok temu odwołano tam przecież konkurs. Niby są osłony przeciwwiatrowe, ale tylko z jednej strony, więc jak zawiewa z innej, to jest problem. Zdarza się też, że wiatr przelatuje górą nad tymi siatkami – dodaje Tajner.

O której godzinie skoki dzisiaj 4.01.2023 środa O której dzisiaj skoki TCS Innsbruck 4.01

Oczekiwanie na wiadomość o narodzinach drugiej córki w niczym zatem nie zaburzyło świetnej dyspozycji Dawida Kubackiego. Skoczek z Nowego Targu przy sprzyjającym wietrze uzyskał aż 12 m więcej niż prowadzący w TCS Halvor Egner Granerud. A nota w tym jednym skoku była o 21,8 pkt wyższa od noty Norwega, czyli niemal taka jak strata do niego po dwóch turniejowych konkursach (26,8 pkt). – Znaleźliśmy to coś, co blokowało moje skoki – skomentował Kubacki w rozmowie z Eurosportem. – To były drobne elementy, żeby lepiej dojechać do progu i lepiej popchać nogą - dodał. Kamil Stoch swoim lotem na 126 m dał zapowiedź, że lada chwila może odzyskać mistrzowską formę. Na ostatnich dwóch pozycjach do konkursu awansowali Jan Habdas i Stefan Hula. W pierwszej kolejce konkursu stoczą bratobójcze pojedynki z Kubackim i Stochem.

Skoki narciarskie dzisiaj O której skoki w Innsbrucku 4 stycznia 2023 TCS

Na środę 4 stycznia 2023 zaplanowano konkurs PŚ w Innsbrucku. Początek o godzinie 13.30. Transmisja TV na Eurosporcie 1, TVN i w Playerze. Poniżej plan rywalizacji w TCS w Innsbrucku.

Środa, 04.01.2023

  • 12:00 - Seria próbna
  • 13:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

Quiz: Piotr Żyła, co o nim wiesz? 10 punktów to obowiązek!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię była żona Piotra Żyły?
Dawid Kubacki SZCZERZE o ojcostwie. Żona skoczka może liczyć na wielkie wsparcie
Najnowsze