Olimpijczycy zostaną zaszczepieni przed igrzyskami? Znamy stanowisko ministra sportu! [TYLKO U NAS]

Igrzyska olimpijskie
Autor: East News

Od kilku dni prowadzimy w "Super Expressie" akcję "Zaszczepcie olimpijczyków". Na naszych łamach przez ten czas swoje apele wystosowało już kilka gwiazd sportu podkreślając jak ważne jest, aby najwazniejsi sportowcy w kraju zostali zaszczepieni przed zbliżającą się kluczową imprezą czterolecia. Teraz poznaliśmy w tej sprawie także stanowisko ministra sportu, który odpowiedział na nasze zapytanie!

Ogólnoświatowy kryzys wywołany pandemią koronawirusa nie oszczędza także i świata sportu. Co rusz słychać o sytuacjach, w których sportowcy muszą liczyć się z absencjami w ważnych momentach sezonu, gdyż borykają się z zakażeniem COVID-19. Przyjęcie szczepionki znacznie ograniczyłoby ryzyko konieczności zmierzenia się z chorobą. Z tego powodu rozpoczęliśmy akcję "Zaszczepcie olimpijczyków" - i wszystko wskazuje na to, że apele Tomasza Majewskiego czy Roberta Korzeniowskiego wystosowane na naszych łamach przyniosą efekt!

Robert Lewandowski już trenuje po kontuzji - zobacz ZDJĘCIA!

- Uważam, że jak najszybciej powinno się zaszczepić olimpijczyków zakwalifikowanych do Tokio i tych, którzy ubiegają się o kwalifikację, a także ich trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów i asystentów technicznych – powiedział nam sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński (55 l.). - Żeby mieli spokojną głowę i mogli czuć się bezpiecznie.

O komentarz do całej sprawy poprosiliśmy Ministerstwo Sportu. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

"Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu skierował dzisiaj oficjalne pismo do Pełnomocnika Rządu ds. Narodowego Programu Szczepień oraz Ministra Zdrowia w sprawie jak najszybszego włączenia członków olimpijskich kadr narodowych i ich sztabów szkoleniowych do Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Chodzi o ok. 1077 osób - zawodników, którzy już mają kwalifikację olimpijską, tych, którzy jeszcze o tę kwalifikację walczą, jak również członków ich sztabów szkoleniowych. Sprawa jest procedowana i spodziewamy się oficjalnego komunikatu w tym tygodniu.   

Trzeba podkreślić, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu traktuje zdrowie i bezpieczeństwo zawodników reprezentujących Polskę w międzynarodowych wydarzeniach sportowych priorytetowo, dlatego już 20 stycznia br. zwrócił się do Ministra Zdrowia i Pełnomocnika Rządu ds. Narodowego Programu Szczepień z prośbą o rozważenie możliwości włączenia członków kadr narodowych do Narodowego Programu Szczepień jako jednej z grup priorytetowych. 

Jednocześnie, w sytuacji niedoboru szczepionek, w interesie społecznym leżało zaszczepienie w pierwszej kolejności grup narażonych na szczególnie ciężki przebieg zakażenia SARS-CoV-2, tzn. osób starszych i przewlekle chorych, a także grup zawodowych pełniących kluczowe dla funkcjonowania polskiego państwa role (m.in. medycy, lekarze). Natomiast MKDNiS pozostaje w stałym kontakcie zarówno z PKOl, jak i Pełnomocnikiem Rządu w tej sprawie".

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze