Pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji? Justyna Żyła nie ma wątpliwości

2020-05-21 11:12 FAN
Justyna Żyła
Autor: Instagram Justyna Żyła

Istnieje wiele tematów światopoglądowych, które w przestrzeni publicznej zawsze wywołują ogromne kontrowersje. Do takich na pewno należy możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Obecne prawo w Polsce na to nie pozwala. Pojawia się coraz więcej głosów, że przepisy powinny zostać zliberalizowane, a zwolenniczką takiego rozwiązania jest również Justyna Żyła.

Coraz większe grono osób naciska na polskie władze, aby szły z duchem czasu i zaczęły prace nad przepisami, które w dużej mierze ułatwią życie parom homoseksualnym. Mowa tu o możliwości zawarcia małżeństwa, prawie do dziedziczenia, czy adopcji dzieci. Ten ostatni temat zawsze wywołuje gorącą dyskusję. Mimo apeli, nadal niewiele robi się w tej sprawie.

Lewandowska znowu w ciąży! Wielka radość w domu Roberta i Ani

A nacisk ze strony społeczeństwa jest coraz większy. Zwolenniczką umożliwienia parom homoseksualnym adopcji jest była żona polskiego skoczka narciarskiego, Justyna Żyła. W rozmowie z Jastrząb Post kobieta wyznała, że nie miałaby nic przeciwko takiemu prawu. - Dla mnie dzieci, ich szczęście i dobro to jest po prostu priorytet. To są osoby, które nie mogą nic zrobić, są uzależnione od kogoś, a jeżeli ktoś chce im pomóc i dać miłość, to czy to będzie normalne małżeństwo czy małżeństwo homoseksualne to nie ma to żadnego znaczenia, byleby te dzieci były szczęśliwe - powiedziała Żyła.

Blogerka kulinarna nie ma również wątpliwości, że przepisy prawa umożliwiające takie rozwiązanie jeszcze długo w Polsce się nie pojawią. Dodaje jednocześnie, że osoby homoseksualne wykazują się dużą empatią. - Czasami to są ludzie bardziej empatyczni niż ktokolwiek inny - wyjaśniła Żyła.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze