Polonia idzie po kolejne trofeum!

2012-06-22 23:04

Półfinał Pucharu Ligi Polonia NY over 40 – Oceanside over 40 6:2 (2:2)

Kolejna dobra wiadomość z polonijnych boisk. W meczu półfinalowym Pucharu Stanu Polonia rozgromiła zespół Oceanside aż 6:2.

Poloniści rozpoczęli mecz od szybkich ataków, co przyniosło w rezultacie prowadzenie. Bramkę zdobył Jarek Mieleszko, który wykończył składną akcję całego zespołu. Piłkarze z Nowego Jorku poszli za ciosem i po strzale Krzysztofa Głowali z rzutu wolnego Michał Siwiec dobija piłkę, wypuszczoną przez bramkarza i mamy 2 do 0.

Kolejne minuty meczu to kilka dogodnych sytuacji bramkowych gospodarzy niewykorzystanych przez pewność siebie i nonszalancję pod bramką przeciwnika. Po tym okresie Poloniści lekko spuścili z tonu co skrzętnie wykorzystali goście, strzelając dwie bramki głową po stałych fragmentach gry. Bezradna gra Polonii w tym okresie wyglądała jak gra naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy…

Na szczęscie po zmianie stron podopieczni trenera Barnaka ocknęli się i po kilku minutach Wesley Drelich wyprowadza naszych na prowadzenie. Następne ataki Polonistów przynoszą jeszcze lepszy efekt – popis najlepszego strzelca Polonii Marka Rakowskiego, wykańczając prostopadłe podania od swoich partnerów z boiska. Zawodnik skompletował klasycznego hat-tricka.

Do końca meczu Poloniści kontrolowali sytuację na boisku i nie pozwolili rywalom na strzelenie bramki. Po ostatnim gwizdku piłkarze Polonii uznali, że nie był to może najlepszy mecz w ich wykonaniu, ale strzelenie sześciu bramek przeciwnikowi mówi samo za siebie. Oby ten wynik powtorzyli w finale…

Skład: Tadeusz Sarzynski – Paweł Galanty, Mariusz Barnak, Dariusz Zielonka, Krzysztof Słoma – Michał Siwiec, Gregory Bajek, Krzysztof Głowala, Jarek Mieleszko – Marek Rakowski, Wesley Drelich. Wchodzili: Dariusz Stefanowski, Mirek Pasternak, Peter Kolaczko.