Michał Fidziukiewicz

i

Autor: Cyfrasport Michał Fidziukiewicz jest najlepszym strzelcem Polonii Warszawa

Czarne Koszule już krok od promocji

Polonia Warszawa wykonała zadanie. Awans na zaplecze ekstraklasy na wyciągnięcie ręki

2023-05-14 13:48

Piłkarze Polonii kontynuują serię w II lidze. Tym razem pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków 3:1 w meczu 31. kolejki. To już dziewiąte z rzędu spotkanie bez porażki w tym roku. Awans na zaplecze ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Do końca rozgrywek zostały tylko trzy kolejki.

Seria meczów bez porażki

W pierwszej połowie dwie bramki z rzutów karnych zdobył Wojciech Fadecki. Po przerwie gospodarzy dobił Paweł Tomczyk, dla którego była to piąte trafienie w tej rundzie. Krakowianie w końcówce zdobyli honorową bramkę. W następnej kolejce Polonia zagra na Konwiktorskiej z Olimpią Elbląg (20.05). Wygrana zapewni warszawskiemu zespołowi awans do I ligi.

Wpadka Znicza w Pruszkowie

Potknął się Znicz, który przegrał u siebie 1:2 z GKS-em Jastrzębiem. W drużynie gości bohaterem był Kacper Zych, strzelec dwóch goli. W ten sposób zrobił sobie prezent na 21. urodziny. W drugiej połowie pruszkowianie zdobyli bramkę, ale było to samobójcze trafienie obrońcy śląskiej drużyny. W kolejnym spotkaniu Znicz zmierzy się we Wronkach z rezerwami Lecha (21.05).

Polonia na czele ligi

Polonia prowadzi w lidze z dorobkiem 61 punktów. Ma cztery punkty przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg, siedem nad Stomilem Olsztyn i dziewięć nad Zniczem.

Sonda
Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?
PKO Ekstraklasa Raport 08.05
Najnowsze