Marta Walczykiewicz

Autor: Przemysław Szyszka

Polskie kajakarki wyłowiły medale

2013-09-02 4:00

Po dwa medale srebrne i brązowe wywalczyły polskie kajakarki w mistrzostwach świata w Duisburgu. Marta Walczykiewicz powtórzyła sukces sprzed dwóch lat, kończąc jako druga finałowy wyścig jedynek K-1 na 200 m. Uległa tylko mistrzyni olimpijskiej Nowozelandce Lisie Carrington o 0,19 s.

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk, olimpijskie medalistki w dwójkach K-2, zdobyły srebro na nieolimpijskim dystansie 200 m (za osadą Niemiec) oraz brąz w olimpijskiej konkurencji 500 m (za Niemkami i Węgierkami). Brązowy medal był też udziałem Edyty Dzieniszewskiej w K-1 na 1000 m.

Niepowodzeniem okazał się start żeńskiej czwórki K-4 na 500 m (Naja, Mikołajczyk, Dzieniszewska, Krukowska). Osada typowana nawet na złoto minęła linię mety jako czwarta. Mistrz świata sprzed dwóch lat Piotr Siemionowski finiszował na 8. pozycji w K-1 na 200 m.