Poznaj polskiego sportowca roku PKOl

2010-01-09 14:06

Zanim poznamy zwycięzcę w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na polskiego sportowca roku 2009, możemy dowiedzieć się, kogo wyróżnił Polski Komitet Olimpijski.

PKOl tytuł "Sportowca roku" przyznał aż dwóm zawodniczkom. Zwyciężczyniami zostały ex aequo narciarka Justyna Kowalczyk oraz lekkoatletka Anita Włodarczyk.

Kowalczyk jest podwójną mistrzynią świata w biegach narciarskich z czeskiego Liberca i triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz faworytka do medali Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

Przeczytaj koniecznie: Kowalczyk wygrała i została liderką!

Włodarczyk zdobyła natomiast złoto w rzucie młotem na lekkoatletycznych MŚ w Berlinie. Na tych zawodach padł dodatkowo wspaniały rekord świata - 77 metrów i 96 centymetrów.

Przeczytaj koniecznie: Złoto i rekord świata Włodarczyk (video)!

Drużyną roku została reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Uhonorowano też Polski Związek Piłki Siatkowej, za sukcesy odniesione w 2009 roku.

Uważacie, że to właśnie te sportsmenki zasłużyły na te wyróżnienia?