Sebastian Szymański, Legia Warszawa

Autor: CYFRA SPORT Sebastian Szymański w meczu Legia Warszawa - IFK Mariehamn w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Puchar Polski: Legia obudziła się po przerwie i przypieczętowała awans do półfinału

2017-11-28 23:52

Legia Warszawa pokonała na własnym boisku pierwszoligową Bytovię Bytów i pewnie awansowała do półfinału Pucharu Polski. We wtorkowy wieczór mistrzowie Polski zwyciężyli 4:2, a bohaterem meczu był Sebastian Szymański, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

Romeo Jozak postawił w rewanżowym meczu z Bytovią na zmienników. Na piłkarzy, którzy dostają u niego mało szans gry. Nie można było się Chorwatowi dziwić, bo z Bytowa Legia przywiozła zaliczkę w postaci wyniku 3:1.

W pierwszej połowie kibice przecierali oczy ze zdumienia. Grająca wysokim pressingiem drużyna gości stwarzała lepsze wrażenie na boisku i zasłużenie prowadziła po golu Janusza Surdykowskiego 1:0. Napastnik Bytovii pokonał Radosława Cierzniaka strzałem głową.

Po przerwie przy Łazienkowskiej zobaczyliśmy odmienioną Legię. Gospodarze rzucili się do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 47. minucie Sebastian Szymański znalazł przed bramką Hildeberto i był remis. Dwie minuty później to młodziutki pomocnik Legii finalizował akcję swojego zespołu, wyprowadzając go na minimalne prowadzenie.

Mariusz Lewandowski trenerem Zagłębia Lubin

W 62. minucie świetnym długim podaniem popisał się Tomasz Jodłowiec. Piłkę opanował Łukasz Moneta, zagrał do Hildeberto, a ten zmieścił ją między obrońcą, a słupkiem i było 3:1. Dziesięć minut później podwyższył najlepszy na boisku Szymański. Wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola Łukasza Brozia i fenomenalnym strzałem głową z 16 metrów pokonał Michała Szromnika.

Na otarcie łez gości trafił w końcowych fragmentach Sebastian Kamiński, który gola zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego. Fatalnie zachował się przy tej akcji Cierzniak, ale nie miała ona większego znaczenia. Legia wygrała 4:2, a w dwumeczu 7:3 i przypieczętowała awans do półfinału Pucharu Polski.

Puchar Polski: Górnik Zabrze zameldował się w półfinale

LEGIA WARSZAWA - DRUTEX-BYTOVIA BYTÓW 4:2 (0:1), 7:3 w dwumeczu

Bramki: Hildeberto 47, 62, Sebastian Szymański 49, 72 - Janusz Surdykowski 26, Sebastian Kamiński 90

Żółte kartki: Łukasz Turzyniecki, Hildeberto, Michał Kopczyński

Legia: Cierzniak - Berto, Czerwiński (58. Moneta), Dąbrowski, Turzyniecki - Szymański, Kopczyński, Jodłowiec, Pasquato, Nagy (46. Broź) - Sadiku (64. Chukwu)

Bytovia: Szromnik - Kamiński, Wróbel, Gonzalez, Wilczyński - Biel (59. Hebel), Duda (59. Kuzdra), Poczobut, Jakóbowski, Wacławczyk - Surdykowski