Lars Stindl bohaterem Niemiec

Autor: Eastnews Gol Larsa Stindla dał Niemcom Puchar Konfederacji

Reprezentacja Niemiec zdobyła Puchar Konfederacji! Nieskuteczność Chilijczyków ukarana

2017-07-03 0:00

Niemcy pokonali reprezentację Chile w niedzielnym finale Pucharu Konfederacji i zawiesili na swoich szyjach złote medale. W decydującym meczu to piłkarze z Ameryki Południowej stworzyli więcej okazji bramkowych, ale to Niemcy znaleźli sposób na pokonanie bramkarza. Gola na wagę złota strzelił Lars Stindl. Festiwal niemieckiej piłki trwa!

Pierwsza połowa należała do Chilijczyków. Wysoko atakowali Niemców i nie pozwalali im rozgrywać piłki. To powodowało, że piłkarze z Ameryki Południowej często odbierali futbolówkę na połowie rywala i mogli swobodnie kreować sytuacje bramkowe. Już w 5. minucie Niemców uratował Marc-Andre Ter Stegen. Wtedy próbował Alexis Sanchez. Niemiecki bramkarz nie popisał się chwilę później, bo odbił piłkę wprost przed siebie. Tam byli chilijscy napastnicy, ale jakimś cudem nie zdobyli gola. I wtedy stało się coś niespodziewanego. W 20. minucie zaplątał się pod swoim polem karnym Marcelo Diaz, przejął ją Timo Werner, wyłożył Larsowi Stindlowi, a ten umieścił w pustej bramce i Niemcy prowadzili 1:0. Ta sytuacja jeszcze podrażniła piłkarzy z Ameryki Południowej, ale pomimo wielu prób, nie potrafili znaleźć drogi do niemieckiej bramki. Niemcy zaś mogli podwyższyć. W ostatnich minutach pierwszej połowy oddali kilka groźnych strzałów, ale dobrze spisywał się Claudio Bravo.

Po przerwie Niemcy poprawili grę obronną i piłkarze Chile nie stwarzali już sytuacji bramkowych z taką łatwością. Dopiero w ostatnim kwadransie kotłowało się pod bramką Ter Stegena. Próbowali Vargas, Sanchez i Vidal, ale żaden z nich nie pokonał niemieckiego bramkarza. W 84. minucie wystarczyło umieścić piłkę w siatce, a Chilijczyk posłał ją w kosmos. Bramka Niemców była jak zaczarowana i taką pozostała do ostatniej minuty meczu. Niemcy zwyciężyli w finale Pucharu Konfederacji, zdobywając złote medale i kontynuując festiwal niemieckiego futbolu. Przed kilkoma dniami młodzieżowa reprezentacja tego kraju została mistrzem Europy, a teraz seniorska odniosła sukces w kolejnym prestiżowym turnieju.

Chile - Niemcy 0:1

Bramki: Lars Stindl 20

Żółte kartki: Arturo Vidal, Gonzalo Jara, Eduardo Vargas, Claudio Bravo - Joshua Kimmich, Emre Can, Sebastian Rudy

Chile: Bravo - Isla, Jara, Medel, Beausejour - Diaz (53. Valencia), Aranguiz (81. Sagal), Hernandez, Vidal - Sanchez, Vargas (81. Puch)

Niemcy: Ter Stegen - Mustafi, Ginter, Rudiger - Kimmich, Rudy, Goretzka (90+2' Suele), Hector - Draxler, Werner (79. Can), Stindl