Aleksandr Sobolew

i

Autor: Kirill Kudryavtsev/AFP/EAST NEWS

Co on sobie myślał?!

Rosyjski piłkarz potrząsał penisem przed twarzą rywala. Skandal jakich mało, obsceniczne gesty przed tysiącami widzów

2023-05-23 11:18

Emocje podczas najważniejszych meczów potrafią niekiedy przysłaniać zdrowy rozsądek u piłkarzy. Niejednokrotnie fani byli świadkami dziwnych zachowań zawodników, a do tego grona dołączył niedawno rosyjski piłkarz Aleksandr Sobolew. Podczas derbów Moskwy dopuścił się obscenicznego zachowania, za co wyleciał z boiska. Jego rywal pokusił się o nie mniej głupie zachowanie.

Mecze derbowe zawsze budzą większe emocje wśród kibiców i zawodników. Zwłaszcza, gdy gra toczy się o wysokie cele, a tak było podczas starcia Spartaka Moskwa i CSKA Moskwa. Obie drużyny są w czołówce tabeli i choć losy mistrzostwa są już rozstrzygnięte, wciąż toczy się bój o srebrne medale. O wicemistrzostwo walczą m.in. właśnie dwa kluby ze stolicy Rosji. W niedzielę Spartak i CSKA spotkały się w bezpośredniej rywalizacji.

Obsceniczny gest rosyjskiego piłkarza. Złapał się za genitalia przed twarzą rywala

Jednak więcej niż o samym meczu mówi się o zachowaniu dwóch zawodników - Willyana Rochy oraz Aleksandra Sobolewa. Obaj piłkarze dopuścili się skandalicznych gestów, które nie mają prawa bytu podczas meczów piłkarskich. Po jednym z pojedynków, w którym Brazylijczyk i Rosjanin starli się ze sobą, ten drugi złapał się za genitalia i zaczął nimi potrząsać przed twarzą rywala.

Willyan nie pozostał dłużny przeciwnikowi i niedługo potem wykonał ten sam gest, choć już nie bezpośrednio przed głową Sobolewa. Sędzia nie miał jednak skrupułów i w 66. minucie rywalizacji pokazał po czerwonej kartce obu zawodnikom. Sceny z derbowego spotkania nie spodobały się licznym komentatorom, którzy ostro krytykują Willyana i Sobolewa.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze