RPA 2010: Mecz Algieria - Słowenia: wynik 0:1. Bramkarz pomógł Słoweńcom

2010-06-13 15:27

Mecz Algieria - Słowenia zakończył pierwszą kolejkę rozgrywek w grupie C. Po wczorajszym remisie 1:1 w meczu USA - Anglia, po dzisiejszym zwycięstwie 1:0 z Algierią Słoweńcy zostali liderami grupy. Zapraszamy na zapis relacji "na żywo".

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

Koniec meczu. Algieria - Słowenia 0:1.

94 min. Brutalny faul Komaca, żółta kartka.

92 min. Ależ sytuacja Algierii! Piłka po zamieszaniu w polu karnym minęła jednak bramkę.

90 min. Algieria bezradna, Słowenia kontruje. Któreś z podań może dojść do Novakovicia.

87 min. Słoweńcy umiejętnie przedłużają grę, a Algierczycy nie mają pomysłu, jak sforsować ich obronę.

Z trybun mecz ogląda słynny Zinedine Zidane, który ma... algierskie korzenie.

84 min. Słoweńcy nadal w ataku, Algierczycy jakby nadal zamroczeni po golu.

82 min. Do ataku ruszyli Algierczycy. Strzał głową Bougherry jednak niecelny.

79 min. GOOOOL!!! Trafienie Roberta Korena! Niegroźny strzał zza pola karnego, ale koszmarny błąd popełnia algierski bramkarz Chaouchi. Zamiast złapać piłkę, w koszmarny sposób przepuścił ją do siatki.

76 min. Algierczycy w "dziesiątkę", ale mieli najlepszą okazję w meczu strzelenia goli! Ziani wyszedł na sam na sam z Handanoviciem, ale zabrakło mu zimnej krwi.

72 min. No i Ghezzal się doigrał! Przez własną głupotę (niepotrzebne zagranie ręką) dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Słowenia w przewadze!

71 min. Znów Ghezzal i po raz kolejny bardzo niecelnie głową

68 min. Groźny strzał Ghezzala głową, nad poprzeczką

66 min. Algierczycy ruszyli do ataku, jak na razie nieskutecznie

63 min. Ależ sytuacja Słoweńców! Strzał Novakovicia w ostatniej chwili zablokował jednak algierski obróńca. Warto pochwalić Valtera Birsę za świetne podanie

60 min. Dobry strzał Słoweńca, łatwo broni jednak Chaouchi.

59 min. No i żółta kartka dla Ghezzala. Nie ma to jak dobrze wejść w mecz.

58 min. Zmiana w Algierii. Schodzi Djebbour, wchodzi Ghezzal

57 min. Dobra akcja Valtera Birsy, który jednak skutecznie został powstrzymany przez obrońców

Słońce tak przeszkadzało bramkarzowi Slowenii, że założył czapeczkę z daszkiem

53 min. Zmiana Ljubijankić za Dedicia.

52 min. Słoweńcy odważniej zaatakowali, bardzo dobry Novaković

50 min. Świetne podanie Kadira do Djebboura. Mimo, że był minimalny spalony, sędzia puścił grę. Bardzo dobry początek drugiej połowy

48 min. Od początku przycisnęli Słoweńcy, dobra akcja Dedicia

46 min. I zaczęli, mamy nadzieję, że teraz zobaczymy bramki

II POŁOWA

Koniec pierwszej połowy. Każda z drużyn miała po jednym groźnym strzale. Jak na razie żaden z zespołów nie zasłużył na zwycięstwo. Zapraszamy po przerwie.

45 min. Ponownie Birsa, ale tym razem niecelnie.

43 min. Ależ było blisko! Potężny strzał kolegi Ireneusza Jelenia z Auxerre, Valtera Birsy! Z wielkim trudem broni Chaouchi!

41 min Kirm chciał dośrodkować, a wyszedł mu strzał, który mógł zaskoczyć Chaouchiego

40 min. Groźny strzał piłkarza Borussii Moenchengladbach Karima Matmoura. Minimalnie niecelny

38 min. Algieria w natarciu, bramka wisi w powietrzu

35 min. Najgoźniejsza akcja Algierczyków w tym meczu po dośrodkowaniu Zianiego z rzutu wolnego, minimalnie chybił Halliche

34 min. Faul Radosavljevicia na Belhadju. Żółta kartka.

31 min. Brutalny faul Djebboura na Sulerze. Sędzia jednak tego nie zauważył

30 min. Algieria przycisnęła Słowenię, na razie nie schodzi z jej połowy.

Algierczycy po 24 latach przerwy awansowali na MŚ. I jak na razie stawiają opór europejskiej drużynie.

27 min. Djebbour wyskoczył do dośrodkowania, ale został zablokowany przez słoweńskich defensorów

25 min. Na boisku chwila przestoju. Słychać tylko afrykańskie trąbki - "wuwuzele"

23 min. Kirm na razie najaktywniejszy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zrobiło dużo zamieszania pod bramką Algierczyków. Słoweńcy osiągnęli przewagę

21 min. Mocny strzał Birsy z rzutu wolnego, piłka z trudem wypiąstkowana przez Chaouchiego

18 min. W rewanżu groźne dośrodkowanie Zianiego, jednak minimalnie za mocne

16 min. Ładna akcja Kirma na prawym skrzydle. Dośrodkowanie do Novakovicia wyłapuje jednak bramkarz

15 min. Dośrodkowanie Algierczyków, ale niezła interwencja Bostjana Cesara. Słoweńcy kontratakują

12. Bardzo widoczny Andraż Kirm z Wisły Kraków. Piłkę przyjmuje jak piłkarz z naszej Ekstraklasy. Czyli nieudolnie

8 min. Dedić wyszedł sam przez bramkarza, ale w ostatniej chwili stracił piłkę

5 min. Mecz na razie wyrównany, gra w środku boiska

3 min. Pierwsza groźna akcja Algierczyków. Bardzo mocny strzał Belhadja z rzutu wolnego. Broni Handanović.