Przerażające sceny

Serce 24-letniej gwiazdy zatrzymało się na boisku. Cały świat patrzył z przerażeniem. Są nowe wieści!

2023-01-10 7:57

Cały świat wstrzymał oddech, gdy Damar Hamlin toczył na boisku najważniejsze starcie swojego życia. W meczu Cincinatti Benglas – Buffalo Bills Hamlin walczył o swoje życie. Po jednym ze zderzeń jego serce się zatrzymało. Zawodnik musiał być reanimowany i przewieziony karetką do szpitala w krytycznym stanie. Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie!

24-letni Hamlin stracił przytomność w trakcie meczu ligi NFL z Cincinnati Bengals po tym, jak mocno zderzył się w pierwszej kwarcie z rywalem, którego próbował zatrzymać. Tuż po zderzeniu wstał, ale za moment upadł i stracił przytomność. Ponieważ stwierdzono zatrzymanie akcji serca, był reanimowany jeszcze na boisku, gdzie przywrócone zostało tętno, a następnie został przewieziony do szpitala, gdzie jego stan określono jako krytyczny.

Mecz, który oglądały miliony telewidzów, został przerwany. Wypadek w Cincinnati był jednym z głównych tematów mediów amerykańskich, a stanem zdrowia zawodnika interesował się m.in. prezydent Joe Biden.

Dramatyczne sceny na futbolowym boisku: jego serce się zatrzymało. Ameryka w szoku!

Skokomania | 09.01.2023

Damar Hamlin walczył o życie na boisku. Teraz wyszedł ze szpitala

Damar Hamlin, zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego Buffalo Bills, opuścił w poniedziałek szpital w Cincinnati, zaledwie tydzień po zatrzymaniu pracy serca podczas meczu ligi NFL z miejscowymi Bengals. 24-letni futbolista będzie kontynuować leczenie w Buffalo. "Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy ogłosić, iż Damar Hamlin mógł opuścić szpital. Czuje się dobrze, a następny etap jego powrotu do zdrowia nastąpi w Buffalo" - poinformowało centrum medyczne Uniwersytetu w Cincinnati.

Sam Hamlin potwierdził dobre nowiny. "Jestem wdzięczny za niesamowitą opiekę, jaką otrzymałem w UCMC" – napisał na Twitterze, dodając, że personel jego nowego szpitala w Buffalo "już sprawił, że poczuł się jak w domu".

Marcin Najman pokazał katorżnicze treningi. Worek zmasakrowany po potężnych ciosach! Takie bomby szykuje na Murańskiego

Wielka debata o futbolu amerykańskim w USA. Martwią się o zdrowie zawodników

Futbol amerykański, jeden z najbardziej brutalnych, ale i widowiskowych sportów zespołowych, w ostatnich latach mierzy się z rosnącymi obawami dotyczącymi wstrząsów mózgu wśród graczy. Obowiązujący w NFL protokół dotyczący postępowania w przypadku kontuzji zawodników został zaostrzony w październiku zeszłego roku. Wprowadzono zakaz wznowienia meczu w przypadku zaobserwowania niestabilności motorycznej u któregokolwiek z futbolistów, niezależnie od przyczyny.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze