Floret

Autor: Materiały prasowe Floret

Skandal na Mistrzostwach Europy. Polacy zdobyli medal i zamiast się cieszyć byli zażenowani. Pomylono polską flagę z niemiecką!

2022-06-22 13:57

Leszek Rajski, Michał Siess, Andrzej Rządkowski i Adrian Wojtkowiak zdobyli brązowy medal we florecie drużynowo na Mistrzostwach Europy seniorów w szermierce w tureckiej Antalyi. Ich radość przerwała bulwersująca wpadka organizatorów. Na telebimie zamiast polskiej flagi pojawiły się barwy... Niemiec!

Polacy floreciści w drodze do medalu pokonali najpierw Austrię 45:29, potem odprawili Ukrainę 45:40, a w meczu o finał ulegli Francji 42:36. W walce o brąz  Leszek Rajski, Michał Siess, Andrzej Rządkowski i Adrian Wojtkowiak okazali się dużo lepsi od Hiszpanów 45:29. Mistrzami Europy zostali Włosi pokonując finale Francuzów.

W trakcie ceremonii medalowej doszło do skandalu. Polscy szermierze, którzy stali na najniższym stopniu podium zamiast flagi Polski zobaczyli na ekranie barwy niemieckie! Miny naszych sportowców były nietęgie, co można zobaczyć na filmie z relacji mistrzostw (pod koniec).

Piękna polska szablistka przeszła okropną operację. Wszystko przez piersi, mocne wyznanie

Przypomnijmy, że wcześniej na Mistrzostwach Europy w szermierce brązowe medale indywidualnie zdobyły: szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) oraz szablistka Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec).

Groby mistrzów walki. Stryj gwiazdora "M jak miłość", dziadek znanych aktorów. Niezapomniani