Piłka, piłka nożna, bramka

i

Autor: East News Piłka nożna

Skandal w Afryce, drużyna może zostać wykluczona z turnieju. Absurdalny powód!

2021-05-25 16:05

Choć mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami i to właśnie informacje dotyczące tego turnieju dominują obecnie media nie oznacza to wcale, że nic ciekawego nie dzieje się na pozostałych kontynentach. Zdecydowanie najciekawiej jest w Afryce, gdzie doszło do niemałego skandalu z udziałem jednego z gabońskich piłkarzy. Z tego powodu jego reprezentacja może zostać nawet wykluczona z przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki. Powód całego zamieszania jest natomiast tak absurdalny, że naprawdę ciężko uwierzyć w prawdziwość całej sytuacji!

Całe zamieszanie wyniknęło za sprawą piłkarza reprezentacji Gabonu, Guelora Kangi. W papierach występującego obecnie w barwach serbskiej Crveny Zvezdy Belgrad zawodnika jest napisane, że urodził się on 1. września 1990 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że… jego matka zmarła cztery lata wcześniej! Teraz Gabończykowi nie pozostaje nic innego jak tylko wytłumaczyć ten fakt przed Komisją Dyscyplinarną.

Jan Tomaszewski o Piotrze Zielińskim: Rywale muszą mu wąchać pięty

Istnieje podejrzenie, że w dowodzie Kangi widnieje sfałszowana data urodzenia i w rzeczywistości jest on o kilka lat starszy. Jeszcze kilkanaście lat temu „odmładzanie” afrykańskich piłkarzy grających w Europie było stosunkowo częstym procederem. W ostatnim czasie tego typu sytuacje zdarzały się już jednak zdecydowanie rzadziej. Jak podaje na Twitterze jeden z afrykańskich dziennikarzy, Guelor Kanga będzie musiał teraz tłumaczyć się Komisji Dyscyplinarnej Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej (CAF). Ponadto prowadzący portal „Afrykański Futbol” Adam Musialik informuje, że wobec zaistniałej sytuacji Gabon może zostać wykluczony z przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki (taką nazwę noszą mistrzostwa Afryki w piłce nożnej).

Arkadiusz Milik udostępnił tajemniczy wpis! Co z jego przyszłością?

Guelor Kanga jest wychowankiem rodzimego AS Mangasport Moanda. Następnie reprezentował jeszcze barwy Missile FC oraz CF Mounana, skąd w 2013 roku trafił do rosyjskiego Rostowa. Potem przywdziewał jeszcze barwy takich klubów jak Crvena Zvezda Belgrad oraz Sparta Praga. Latem 2020 roku Kanga powrócił do „Czerwonej Gwiazdy”, w której występuje do dziś. Gabończyk ma także na koncie 46 występów w narodowej reprezentacji, dla której strzelił dwa gole.

Najnowsze