Zbigniew Bródka

Autor: archiwum se.pl

Soczi 2014. Bródka i Niedźwiedzki za wolni na wolnym lodzie

2014-02-13 3:30

Sprawili niespodziankę, ale przykrą. Zbigniew Bródka (29 l.) w czasie 1.09,66 min zajął dopiero 14. miejsce w olimpijskim biegu łyżwiarskim na 1000 m. Do podium zabrakło mu aż 0,92 s. Jeszcze dwie lokaty dalej uplasował się Konrad Niedźwiedzki (29 l.).

Bródka specjalizuje się na dystansie 1500 m i w tej specjalności strażak z Łowicza zdobył Puchar Świata w poprzednim sezonie. Ale po jego wczorajszym występie można było oczekiwać więcej. Nie udało się, co można złożyć na karb frycowego w pierwszym starcie w Soczi. Oby lepiej nasz panczenista spisał się w sobotnim starcie na koronnym dystansie.

Przeczytaj: Soczi 2014. Kamil Stoch upadł na treningu! Ma stłuczony łokieć

Po raz trzeci z rzędu na torze w Adler Arena triumfowali Holendrzy, tyle że tym razem zamiast kompletu medali wywalczyli złoto (Stefan Groothuis) i brąz (Michel Mulder). Srebro zgarnął Kanadyjczyk Morrison. Sensacją było dopiero 8. miejsce mistrza olimpijskiego na tym dystansie z 2006 i 2010, ciemnoskórego Shaniego Davisa (31 l.) z USA.

Olimpijski lód raz jeszcze okazał się dość "tępy". Żaden z panczenistów nie zbliżył się wczoraj nawet do... rekordu Polski Zbigniewa Bródki (1.07,87 min).