Sportsmenka wzięła udział w zawodach taekwondo w 8. miesiącu ciąży [WIDEO]

2021-04-14 16:27 Marek Żochowski
Taekwondo, Aminat Idress, ciąża, sportsmenka
Autor: Twitter Aminat Idress wystąpiła w zawodach taekwondo w zaawansowanej ciąży

Te obrazki wzbudziły szok i niedowierzanie, a nawet obawy o stan zdrowia zawodniczki. W czasie imprezy taekwondo rozgrywanej w ramach krajowego festiwalu sportowego w mieście Benin w Nigerii jedna z uczestniczek wykonała program, będąc w zaawansowanej, widocznej ciąży! Okazało się, że 26-letnia Aminat Idress jest w ósmym miesiącu, ale nie przeszkodziło jej to wystąpić przed publicznością na macie. Co więcej, zdobyła złoty medal.

Aminat Idrees osiągnęła sukces w kategorii mieszanego poomsae, a to rodzaj pokazu technik taekwondo wykonywanego w parze z mężczyzną, bez kontaktu i bez uderzeń. Zawodnicy demonstrują po prostu techniki walki w symulacji. – To niesamowite, po kilku treningach postanowiłam spróbować, czuję się świetnie – zwierzyła się bohaterka imprezy, która zaprezentowała także umiejętności w pokazie indywidualnym i ten film obiegł internet. – Zanim zaszłam w ciążę, uwielbiałam trenować i pod tym względem nic się teraz nie zmieniło.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Niektórzy obserwatorzy wyrażali obawy o san zdrowia sportsmenki i jej dziecka, zastanawiając się czy decyzja o udziale w zawodach w ósmym miesiącu ciąży była przemyślana. Nie obyło się oczywiście bez krytyki na internetowych forach. „To chore, a nie inspirujące”, „Tak się pakuje w kłopoty macierzyńskie” – padały głosy. Idress miała jednak także wielu obrońców, twierdzących, że krytykujący ją nie znają specyfiki dyscypliny. Podkreślali, że chodzi tutaj jedynie o symulację walki i prezentację techniki indywidualnej, o nic więcej.

Jan Błachowicz wraca do treningów! Kiedy kolejna walka polskiego mistrza UFC?

Juras - Pudzianowski na KSW 61?! Tajemnicze słowa legend polskiego MMA

– Ludzie nie rozumieją, że taekwondo ma rozmaite formy – skomentowała sama Aminat. – Czuję, że jest to też jakaś droga do edukowania ich. Taekwondo ma dwie dziedziny: sport walki i poomsae, czyli formę ćwiczeń. Pokazując techniki rąk i nóg w taekwondo, brałam udział w poomsae – wyjaśniła zawodniczka w CNN. – Czułam, że nie wiąże się to z dużym ryzykiem, więc postanowiłam spróbować. Mój lekarz, a także organizatorzy igrzysk potwierdzili, że jestem zdolna do uprawiania sportu bezkontaktowego – podkreśliła przyszła mama. Organizatorzy także zapewnili, że wszystko odbyło się pod kontrolą medyczną.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze