Jan Błachowicz wraca do treningów! Kiedy kolejna walka polskiego mistrza UFC?

2021-04-13 17:25 Piotr Mika
Jan Błachowicz
Autor: PAP/Andrzej Grygiel Jan Błachowicz

W marcu tego roku Jan Błachowicz we wspaniałym stylu obronił pas mistrzowskich federacji UFC w wadze półciężkiej. „Cieszyński Książę” pokonał faworyzowanego Israela Adesanyę i udowodnił po raz kolejny, że jest obecnie jednym z najlepszych zawodników w UFC bez podziału na kategorie. Teraz Błachowicz pokazał na swoim Instagramie, że wrócił do treningów. Jednak na kolejną jego walkę jeszcze poczekamy.

Choć mogłoby się wydawać, że znokautowanie Dominicka Reyesa i tym samym sięgnięcie po pas mistrzowski było najważniejszym wydarzeniem w karierze Jana Błachowicza. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że to jego pierwsza obrona w starciu z mistrzem wagi średniej, Israelem Adesanyą, była zadaniem dużo trudniejszym dla „Cieszyńskiego Księcia”.

Popek dał prowadzić auto 10-letniej córce na drodze. Posypała się lawina bardzo bolesnego hejtu

Dla wielu ekspertów to właśnie Nigeryjczyk był faworytem – mistrz wagi średniej, niepokonany we wszystkich 20 wcześniejszych walkach, do tego mający większy zasięg ramion od Błachowicza. Polak nie dał się jednak przestraszyć i dzięki determinacji, umiejętnościom oraz świetnemu przygotowaniu taktycznemu zabrał Adesanyi wszelkie atuty i pokonał go na punkty, po raz pierwszy broniąc swojego pasa.

Norman Parke przed FAME MMA 10 | Koloseum

To zwycięstwo zostało niezwykle docenione przez całe środowisko MMA, a także wśród naszych czytelników, którzy wybrali Jana Błachowicza Super Sportowcem Marca. „Cieszyński Książę” po powrocie do kraju zdecydował się na odpoczynek, aby móc spędzić czas z rodziną. 38-latek wie jednak, że nie może utracić formy i teraz pokazał, że wrócił do treningów.

Kolejna rozprawa Krzysztofa Włodarczyka! Wkrótce wyjdzie na wolność [TYLKO U NAS]

Błachowicz udostępnił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z siłowni, gdzie będzie szlifował swoją formę. Warto jednak pamiętać, że na kolejną walkę „Cieszyńskiego Księcia” w UFC będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak sam zapowiedział, po walce z Adesanyą zrobi sobie półroczną przerwę, więc najwcześniej powinniśmy zobaczyć go w klatce jesienią. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym rywalem Błachowicza będzie Glover Teixeira, doświadczony brazylijski zawodnik.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze