Kolejna rozprawa Krzysztofa Włodarczyka! Wkrótce wyjdzie na wolność [TYLKO U NAS]

2021-04-13 12:36 Rafał Mandes
Krzysztof Włodarczyk
Autor: fot. Jan Ciosek/Super Express Krzysztof Włodarczyk

Krzysztof Włodarczyk od 8 stycznia przebywa w areszcie na warszawskim Służewcu, ale we wtorek odbyła się rozprawa w związku z innym postępowaniem wobec "Diablo". Sąd Rejonowy w Płońsku (II Wydział Karny) zadecydował, że pięściarz będzie odpowiadał z wolnej stopy. Na wolność wyjdzie już za kilka dni!

Wobec Włodarczyka toczyło się postępowanie za czyny z art. 180a k.k. i art. 244 k.k., czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego bez odpowiednich uprawnień mimo sądowego zakazu. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do pięciu lat.

Mistrzostwa ruszają dziś, ale pierwszy medal już mamy! Jak to możliwe?

Włodarczyk osobiście nie stawił się na rozprawie - nie złożył wniosku o doprowadzenie. Na sali jako świadkowie pojawili się za to policjanci. Włodarczyk wyjaśnił w postępowaniu, że nie pamięta, by jechał tym konkretnym samochodem, o którym mowa była w postępowaniu.

"Diablo" jechał sam, przekraczając dozwoloną prędkość o 40 km/h. Do kontroli został zatrzymany w Szczytnie. Zachowywał się spokojnie. Sąd odroczył sprawę i ustanowił datę kolejnej rozprawy na 20 maja. Włodarczyk będzie odpowiadał z wolnej stopy. Na wolność wyjdzie 19 kwietnia. 

Sędzia wystąpił również z wnioskiem do oddziału penitencjarnego na Służewcu o wydanie opinii o osadzonym. Przeprowadzony ma być także wywiad środowiskowy.

Wach pomści Głowackiego? "Na mojej szczęce połamie sobie łokieć"

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze