Krzysztof Włodarczyk

i

Autor: fot. Jan Ciosek/Super Express Krzysztof Włodarczyk

Kolejna rozprawa Krzysztofa Włodarczyka! Wkrótce wyjdzie na wolność [TYLKO U NAS]

2021-04-13 12:36

Krzysztof Włodarczyk od 8 stycznia przebywa w areszcie na warszawskim Służewcu, ale we wtorek odbyła się rozprawa w związku z innym postępowaniem wobec "Diablo". Sąd Rejonowy w Płońsku (II Wydział Karny) zadecydował, że pięściarz będzie odpowiadał z wolnej stopy. Na wolność wyjdzie już za kilka dni!

Wobec Włodarczyka toczyło się postępowanie za czyny z art. 180a k.k. i art. 244 k.k., czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego bez odpowiednich uprawnień mimo sądowego zakazu. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do pięciu lat.

Mistrzostwa ruszają dziś, ale pierwszy medal już mamy! Jak to możliwe?

Włodarczyk osobiście nie stawił się na rozprawie - nie złożył wniosku o doprowadzenie. Na sali jako świadkowie pojawili się za to policjanci. Włodarczyk wyjaśnił w postępowaniu, że nie pamięta, by jechał tym konkretnym samochodem, o którym mowa była w postępowaniu.

"Diablo" jechał sam, przekraczając dozwoloną prędkość o 40 km/h. Do kontroli został zatrzymany w Szczytnie. Zachowywał się spokojnie. Sąd odroczył sprawę i ustanowił datę kolejnej rozprawy na 20 maja. Włodarczyk będzie odpowiadał z wolnej stopy. Na wolność wyjdzie 19 kwietnia. 

Sędzia wystąpił również z wnioskiem do oddziału penitencjarnego na Służewcu o wydanie opinii o osadzonym. Przeprowadzony ma być także wywiad środowiskowy.

Wach pomści Głowackiego? "Na mojej szczęce połamie sobie łokieć"

Sonda
Czy Krzysztof Włodarczyk sięgnie jeszcze po mistrzostwo świata w boksie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze