Mark Cavendish

Autor: AFP PHOTO / LIONEL BONAVENTURE Mark Cavendish miał wypadek na finiszu pierwszego etapu Tour de France 2014.

Tour de France 2014. Wygrana Kittela, dramat Cavendisha [WIDEO]

2014-07-05 21:30

Jeden z najlepszych sprinterów w Tour de France Mark Cavendish nie zaliczy pierwszego etapu "Wielkiej Pętli" do udanych. Brytyjczyk miał kraksę tuż przed finisze, co kosztowało go etapową wygraną.

Teogoroczne Tour de France wystartowało w... Anglii. Pierwszy etap z Leeds do Harrogate mierzył 190,5 km. W "Wielkiej Pętli" walczyć będzie pięciu Polaków: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (obaj Omega Pharma-Quick Step), Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), Maciej Bodnar (Cannondale) i Bartosz Huzarski (NetApp Endura).

Huzarski, Bodnar, Gołaś i Kwiatkowski finiszowali w peletonie tuż za zwycięzcą - Niemcem Marcelem Kittelem - i zostali sklasyfikowani kolejno na 52, 115, 161 i 168 miejscu. Majka do triumfatora stracił minutę 30 sekund (177. miejsce).

ZOBACZ ZDJĘCIA: ROBERT LEWANDOWSKI BUDUJE DOM NA MAZURACH

Finiszu do udanych nie zaliczy jadą na swoim terenie Mark Cavendish. Brytyjczyk 200 metrów przed metą zderzył się z Australijczykiem Simonem Gerransem, zaliczył upadek i doznał kontuzji barku.

Tuż po przekroczeniu mety, już po wszystkich zawodnikach, Cavendish został przewieziony do szpitala, a uraz może nawet wykluczyć go z reszty wyścigu. Broniący tytułu Brytyjczyk Chris Froome finiszował na 6. miejscu. W niedzielę drugi etap - z York do Sheffield - liczący 201 kilometrów.