Vancouver: Sikora przestrzelił szansę na medal

2010-02-19 1:05

Tomasz Sikora (37 l.) znakomicie pobiegł na dystansie 20 km. Niestety, tak jak we wcześniejszych startach na igrzyskach w Vancouver, pudłował na strzelnicy, przez co znów nie udało mu się wywalczyć miejsca na podium.

Sikora spudłował raz na pierwszej i raz na drugiej strzelnicy, za co dostał dwie karne minuty. Wprawdzie w dwóch kolejnych próbach trafiał bezbłędnie, ale szans na medal już nie było. Wygrał Norweg Emil Hegle Svendsen (25 l.) - 1 minutę i 21 sekund przed Polakiem. To oznacza, że gdyby nie pudła, Sikora byłby mistrzem olimpijskim. Polakowi został jeden występ - w niedzielę w biegu masowym na 15 km. Właśnie w tej konkurencji w Turynie zdobył srebrny medal. Jeśli marzy o powtórzeniu tego wyniku, musi poprawić celność.