Dynamo Kijów

i

Autor: archiwum se.pl

W Dynamie Kijów grał syn zdrajcy. Musiał się mocno tłumaczyć, to będzie koniec

2022-04-15 9:54

Dynamo Kijów wróciło do gry. Na razie towarzyskiej. Mistrzowie Ukrainy zagrali już z Legią Warszawa i Galatasaray Stambuł. Okazuje się, że w drużynie w Mircei Lucescu był młody piłkarz, który ukrywał swoje pochodzenie. Gdy szefowie klubu ze stolicy Ukrainy poznali prawdę, nie mieli wyboru. 18-letni Artur Uwarow został wyrzucony z drużyny. Klub wydał specjalne oświadczenie.

Wszystko przez ojca Uwarowa. Człowieka, który znajduje się we władzach tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej. Młody zawodnik ukrywał fakt, że jest synem wroga Ukrainy – informuje Dynamo Kijów. "Klub piłkarski Dynamo Kijów dowiedział się, że piłkarz młodzieżowej drużyny Artur Uwarow ukrywał fakt, że jest synem wroga Ukrainy Maksima Anatolijewicza Uwarowa, zastępcy przewodniczącego Komitetu Rady Ludowej, tak zwanej Ługańskiej Republiki Ludowej" – napisano.

Osiem lat temu na części obwodu donieckiego powstała owa Ługańska Repulika Ludowa, a proklamowali ją prorosyjscy separatyści. Oczywiście samozwańcza republika nie jest uznawana, że większość krajów i organizacji międzynarodowych.

Takich informacji o Lewandowskim jeszcze nie było. Ma czuć się lekceważony, Niemcy biją na alarm

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Wiemy, kiedy Ukraina zagra ze Szkocją o mundial w Katarze. Oficjalne stanowisko UEFA i FIFA

Maksim Anatolijewicz Uwarow został oczywiście ukarany szeregiem sankcji za „wspieranie i rozwijanie polityki, która ma podważający wpływ na integralność terytorialną i niezależność Ukrainy” – pisze Ukraińska Agencja ds. Walki z Korupcją.

Klub z początku nie chciał karać nastolatka za czyny ojca, ale po ustaleniu szczegółów – zapytał piłkarza o ojca, a ten uciekał od prawdy. Władze Dynama nie kryją oburzenia. "FC Dynamo Kijów oficjalnie ogłasza, że w klubie nie ma miejsca dla osób sprzeciwiających się Niepodległości i Suwerenności Ukrainy! Podczas wojny z rosyjskim okupantem Artur Uwarow musiał zwrócić się do przedstawicieli Dynama i przyznać do udziału ojca w militarnej agresji na Ukrainę" – zaznaczono.

Z ust Spiridonowa znów wylał się ohydny jad. Mówi o jęczeniu Polaków. Zupełnie się nie hamował

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze