Wielki CIOS dla polskiego sportu! Związek został ZAWIESZONY, SZOK!

2020-10-31 9:57 JWa, PAP
Gimnastyka
Autor: East News

Ta decyzja spadła jak grom z jasnego nieba! Wszyscy sportowcy, uprawiający tę dyscyplinę sportu, od piątku muszą zastanawiać się co dalej. Wszystko przez decyzję europejskiej centrali, która postanowiła zawiesić Polski Związek Gimnastyczny. Jako powód podano nierozliczone należności finansowe po zorganizowanych w ubiegłym roku mistrzostwach Starego Kontynentu w Szczecinie.

Jak napisano w komunikacie EG, zgodnie z artykułem 8 statutu organizacji jej Komitet Wykonawczy zawiesił PZG, który tym samym utracił prawo do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu EG oraz wszelkiej aktywności sportowej w imprezach pod egidą EG. Zaplanowane na 18 listopada Walne Zgromadzenie EG może większością 2/3 głosów potwierdzić zawieszenie. Jeśli tak się stanie, reprezentanci Polski nie będą mogli startować w mistrzostwach Europy w gimnastyce artystycznej w Kijowie (26-29 listopada) oraz w gimnastyce sportowej w grudniu w tureckim Mersin. Jednocześnie zaznaczono, że Polski Związek Gimnastyczny zostanie przywrócony w poczet członków EG po uregulowaniu wszystkich zobowiązań finansowych.

Anita Włodarczyk w OGROMNYCH KŁOPOTACH. Jeszcze krok i jej marzenia będą ZRUJNOWANE!

Według prezes PZG Barbary Stanisławiszyn, problem dotyczy wynoszącej 170 tys. euro pożyczki zaciągniętej na organizację w ubiegłym roku w Szczecinie mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej. Jej zwrot uniemożliwia kłopot ze sprzedażą sprzętu pozyskanego na potrzeby tej imprezy.

NAJSEKSOWNIEJSZA polska sędzia wzięła ślub ze znanym... arbitrem. Doszło do TRZĘSIENIA ZIEMI! Ależ STRACH! [ZDJĘCIA]

- Transakcja została tak naprawdę zawarta między European Gymnastics a firmą produkującą sprzęt. Długo nie mogliśmy się doczekać faktury, na podstawie której moglibyśmy swobodnie dysponować tym sprzętem. Otrzymaliśmy ją dopiero w czerwcu tego roku. Od tego momentu rozpoczęliśmy poszukiwanie kontrahenta, który byłby zainteresowany zakupem sprzętu. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z firmą zainteresowaną nabyciem części sprzętu. W zeszłym roku mieliśmy poważnego kontrahenta, który chciał kupić całość, jednak z przyczyn formalnych nie mogliśmy zakończyć transakcji, a co za tym idzie pozyskać środków na spłatę długu - powiedziała PAP Stanisławiszyn.

Najnowsze