WKS - Japonia, Didier Drogba

Autor: East News Didier Drogba

WKS - Japonia 2:1. Didier Drogba liderem z prawdziwego zdarzenia

2014-06-15 13:59

Prawdziwej gwieździe okoliczności nie robią różnicy. Didier Drogba spotkanie z Japonią rozpoczął na ławce. Na murawie pojawił się dopiero pół godziny przed ostatnim gwizdkiem arbitra. I zdążył mimo to zostać - choć nie strzelił bramki - narodowym bohaterem.

Mundial idealny. Przynajmniej po trzech dniach. Siedem nieprawdopodobnych spektakli i ten ósmy. Mniej emocjonujący, ale rozgrywany akurat o trzeciej nad ranem, więc po Mundialu pamiętać go będzie tylko Ameryka Południowa. Europa moment chwilowego przestoju w pierwszej połowie zwyczajnie przespała.

Podobnie jak Iworyjczycy pierwszą godzinę starcia z Japonią. Po efektownej bombie Keisuke Hondy piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni prowadzili 1:0. Reprezentanci Afryki próbowali atakować, ale nie przynosiło to żadnych rezultatów. Do czasu.

Zobacz: Zobacz gole z meczu WKS - Japonia! [WIDEO]

Wejście Didiera Drogby okazało się posunięciem... magicznym. Gwiazda Galatasaray Stambuł  był jak ataman kozacki. Wszedł, zażądał gola i ten padł po zaledwie dwóch minutach. A po następnych 120 sekundach Iworyjczycy już prowadzili. W obu przypadkach efektowne asysty zapisał na swoim koncie Serge Aurier.

Didier Drogba jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. W 102 spotkaniach w kadrze ustrzelił... 65 bramek. Maszyna.