Siatkówka, sparing reprezentacji Polski, Team Michał, Team Fabian, siatkarze, Artur Szalpuk

Autor: PZPS/Piotr Sumara Atak Artura Szalpuka w trakcie wewnętrznego sparingu kadry

Artur Szalpuk doznał urazu na meczu PlusLigi. Są nowe informacje nt. stanu jego zdrowia

2021-01-08 9:32

Kibice siatkówki zamarli, gdy zobaczyli jak pod koniec niedawnego meczu Verva – Stal Nysa przyjmujący warszawian Artur Szalpuk z grymasem bólu opuszcza parkiet, a potem długo leży z uniesioną w górę nogą, by złagodzić skutki urazu kostki. Stołeczny klub wydał komunikat na temat stanu zdrowia reprezentanta Polski.

Przypomnijmy, że do przykrej sytuacji z Arturem Szalpukiem doszło w końcówce emocjonującego piątego seta. Spadając po wyskoku do bloku, „Szalupa” podwinął kostkę i krzywić się z bólu został zniesiony z parkietu. Do końca spotkania leżał poza boiskiem. Tymczasem jego koledzy o mało nie zaliczyli wpadki, bo ze stanu 13:9 pozwolili rywalowi zdobyć 4 pkt z rzędu i doprowadzić do remisu po 13. Zrobiło się nerwowo w szeregach gospodarzy, tym bardziej że Stal za chwilę dwukrotnie miała piłkę meczową. Gdyby nie kilka popełnionych błędów, przyjezdni mogliby doprowadzić do sensacji w Warszawie. Verva otrząsnęła się i ostatecznie piątego seta wygrała 20:18.

Magda Stysiak kontuzjowana. Siatkarka kadry złamała palec. Kiedy wróci? „Nie jest źle”

Artur Szalpuk o przejściu do Vervy: Z trenerem Anastasim nadajemy na tych samych falach

Lekarz Vervy dr Grzegorz Adamczyk przekazał jednak dobre wiadomości na temat stanu zdrowia Szalpuka. – W następstwie tego zdarzenia Artur skręcił staw skokowy i odczuwa dolegliwości bólowe. Po badaniach wiemy, że nie jest to poważna kontuzja i zawodnik niedługo wróci do treningów – powiedział dr Adamczyk. – Artura czeka krótka przerwa, podczas której będzie pracował z fizjoterapeutą Robertem Kozłowskim.

Vital Heynen dla "SE" o olimpijskich planach: Nie jest mi łatwo rezygnować z siatkarzy [WYWIAD]

Zdrowie siatkarza to jedno, a uszczuplenie składu zespołu powstałe po jego kontuzji to zupełnie inna sprawa. Trener Andrea Anastasi przed kolejnymi meczami może korzystać tylko z trzech przyjmujących – Bartosza Kwolka, Igora Grobelnego i Jana Fornala. Tymczasem gry ekipie Vervy nie zabranie w najbliższych dniach. Najbliższy mecz – w sobotę 9 stycznia u siebie z AZS Olsztyn, a już we wtorek 12 stycznia wyjazdowe starcie z Jastrzębskim Węglem.