Magda Stysiak kontuzjowana. Siatkarka kadry złamała palec. Kiedy wróci? „Nie jest źle”

2021-01-04 22:09 JCH, MŻ
Siatkówka, Magdalena Stysiak, Savino Del Bene Scandicci, liga włoska
Autor: Twitter/SDBVolley Polska atakująca Scandicci Magda Stysiak

Jak pech, to pech. Czołowa polska siatkarka, robiąca furorę w lidze włoskiej Magdalena Stysiak, doznała kontuzji i musi pauzować. To nie pierwszy uraz reprezentantki Polski w Italii. Oby i tym razem, tak jak poprzednio, szybko była ponownie gotowa do gry w barwach Scandicci. Jak przekazuje „SE” zawodniczka, powinno być dobrze!

Atakująca Savino Del Bene Scandicci podczas poniedziałkowego treningu złamała palec prawej ręki. Stało się to w akcji, gdy Polka blokowała atak jednej z koleżanek. – To mały uraz i za 3 tygodnie wracam do treningów, więc nie jest źle – przekazała „Super Expressowi” nasza reprezentacyjna siatkarka. Ma ona pecha do kontuzji palców, gdyż w lutym ubiegłego roku złamała palec lewej ręki i wówczas musiała przejść specjalny zabieg. Natomiast tuż przed świętami Bożego Narodzenia Stysiak wraz z kilkoma koleżankami z zespołu  powróciła do treningów po przebytym zakażeniu koronawirusem.

Magda Stysiak wyszła z koronawirusa i wchodzi do kuchni

Liderka reprezentacji siatkarek Magdalena Stysiak opowiada o pandemii we Włoszech i pierwszym zgrupowaniu

Z tego powodu jej zespół miał ponadmiesięczna przerwę w rozgrywkach ligowych. Wznowi je ponownie 9 stycznia. Kontuzja palca wykluczy Magdę Stysiak z gry przynajmniej do końca stycznia. W tym czasie jej zespół rozegra aż 7 spotkań ligowych, włącznie z zaległymi. Aktualnie Savino Del Bene znajduje się na 4. miejscu w tabeli Serie A siatkarek, mając jednak aż cztery mecze rozegrane mniej niż lider, Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie.

Wilfredo Leon wyjawił SZOKUJĄCĄ prawdę o swoim stanie zdrowia

Klub Polki wygrał osiem z jedenastu dotychczasowych spotkań sezonu. Stysiak jest jedną z czołowych siatkarek na liście najskuteczniejszych w Italii. W klasyfikacji na najlepiej punktującą zawodniczkę we Włoszech w momencie kontuzji zajmowała czwarte miejsce z 214 punktami na koncie.

Najnowsze