Bartosz Kurek ma nowy klub! Gwiazdor polskiej siatkówki zostanie SAMURAJEM

2020-07-13 9:30 Jakub Waśko
Bartosz Kurek, reprezentacja Polski
Autor: East News Bartosz Kurek

Bartosz Kurek wreszcie podjął ostateczną decyzję w kontekście swojej siatkarskiej przyszłości. 31-letni reprezentant Polski został ogłoszony nowym zawodnikiem japońskiego klubu Wolfdogs Nagoya. MVP mistrzostw świata 2018 w ostatnim czasie reprezentował barwy włoskiego klubu Vero Volley Monza. W przeszłości miał już nieudaną przygodę w Japonii.

Bartosz Kurek w poniedziałek został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Wolfdogs Nagoya. Japoński klub przekonał reprezentanta Polski do przyjścia do siebie na sezon 2020/21. Warto przypomnieć, sytuację z 2016 roku, gdy 31-letni Polak miał już grać w Kraju Kwitnącej Wiśni. Najlepszy zawodnik MŚ 2018 podpisał nawet kontrakt z JT Thunders, ale ostatecznie nie zagrał tam nawet meczu. Postanowił rozwiązać wtedy kontrakt z japońską ekipą i wrócić do ojczyzny. W barwach bełchatowskiej Skry wrócił na siatkarski top.

Kurek już nie jest najlepszy w kadrze siatkarzy [WIDEO]

Tak wyglądała walka kadry siatkarzy na piasku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowy klub Bartosza Kurka bardzo cieszy się z mocnego transferu. W oficjalnej informacji o przyjściu naszego rodaka możemy przeczytać same komplementy. "Kurek to reprezentant Polski, który wcześniej grał we Włoszech, Rosji czy Polsce. Poprowadził drużynę do mistrzostwa świata w 2018 roku. Jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Zdobył statuetkę MVP ostatniego mundialu" - zawarto w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Wolfdogs Nagoya.

Wybory 2020. Bartosz Kurek zdradził, na kogo zagłosuje! Siatkarz nie ma wątpliwości

W ostatnim sezonie Bartosz Kurek chciał odbudować się we włoskim Vero Volley Monza. Trafił tam po kontuzji kręgosłupa. Mimo tego, został liderem swojej drużyny i po raz kolejny udowodnił swoją wartość w renomowanych rozgrywkach.

Najnowsze