Kurek już nie jest najlepszy w kadrze siatkarzy [WIDEO]

2020-07-01 19:53 Marek Żochowski
Siatkówka, kadra, Spała, plażówka, siatkówka plażowa, siatkarze
Autor: PZPS Plażowka w Nierzymiu

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła drugie tegoroczne zgrupowanie w Spale od tradycyjnego turnieju siatkówki plażowej. Poprzednio te wewnętrzne zawody odbyły się dopiero pod koniec obozu, tym razem kadrowicze ruszyli z kopyta, tym bardziej że sami sobie ustalają harmonogram zajęć – tak zadecydował selekcjoner Vital Heynen. I od razu zaczęło się sensacyjnie: król Bartosz Kurek stracił koronę.

Trzy tygodnie temu władcą spalskiego piasku został obwołany właśnie Kurek. Konkurencja jednak nie śpi i w rewanżowych zmaganiach (grano dwóch na dwóch, podsumowując dorobek indywidualny) plażowego władcę zdetronizował rozgrywający drużyny narodowej Fabian Drzyzga. I to on dostąpił zaszczytu zapozowania na honorowym miejscu na pamiątkowym zdjęciu całej dziewiętnastki. – Jednak rozgrywający to zawodnicy kompletni – skomentował zwycięstwo Drzyzgi trener Heynen.

Dzień później odbyły się kolejne zmagania i tym razem do dwójki poprzednich triumfatorów dołączył atakujący Uralu Ufa Maciej Muzaj. I on też zajął honorowe miejsce na najnowszym zdjęciu wykonanym w Spale.

Siatkówka, plażówka, siatkarze, reprezentanci, Leon, Kurek, Muzaj, Drzyzga, siatkówka plażowa, król plaży
Autor: PZPS Trójka dotychczasowych krolów plaży na spalskim obozie: od lewej Bartosz Kurek, Maciej Muzaj i Fabian Drzyzga
Tak wyglądała walka kadry siatkarzy na piasku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nie mniej zadowolony od zwycięzców był Damian Wojtaszek, libero Vervy Warszawa, który w trakcie zabawy na piasku w kadrze wreszcie mógł robić to, czego na jego pozycji w normalnej siatkówce mu nie wolno – atakować. W parze z innym libero Pawłem Zatorskim zdołali nawet pokonać duet silny duet Kurek – Aleksander Śliwka.

TA, IB, FI, CA, IA – oto szyfr obowiązujący na obozie kadry siatkarzy. Wiemy co znaczą te skróty

– Trzeba było trochę pokrzyczeć i podenerwować przeciwnika – wyjaśnił Wojtaszek. – Lubię grać w plażówkę, bo w końcu mogę poatakować. Kiedyś jako junior w halowej siatkówce uwielbiałem to robić, ale wzrost nie pozwolił, żeby grać w hali. Kiedy mogę, w wolnych chwilach, zawsze gram na piasku.

Najnowsze