Brazylia - Polska TRANSMISJA. Liga Światowa LIVE w telewizji POLSAT SPORT

2012-05-18 14:20

W nocy z piątku na sobotę walke o zwycięstwo w Lidze Światowej rozpoczną polscy siatkarze. "Biało-czerwoni" na początku rozgrywek zagrają z Brazylią, z którą nie wygrali w meczu o stawkę od... 10 lat. Początek spotkania o godzinie 2.00. Transmisja na żywo dostępna na kanale Polsatu Sport.

Zdobędziemy medal! - zapowiada selekcjoner naszej kadry, Andrea Anastasi. Kibice nie mają podstaw by w słowa włoskiego trenera nie wierzyć. W trzech ostatnich imprezach zdobył z reprezentacją Polski trzy medale i awansował na 4. miejsce w rankingu FIVB. Jeżeli jego podopieczni dobrze spiszą się podczas nadchodzących spotkań, to być może nawet przeskoczą w tym zestawieniu "Canarinhos".

W ekipie mistrzów świata brakuje powodów do optymizmu. Z przyczyny kontuzji z Polską na pewno nie zagrają Giba i Murilo. Dwie największe gwiazdy zespołu prowadzonego przez Bernardo Rezende zastąpią dopiero wchodzący do kadry Lucarelli i Mauricio. Ponadto do składu wraca od dawna niewidziany w reprezentacji Ricardo.

Transmisja meczu Polska - Brazylia Na Żywo w TV

Przed starciem z Brazylią, Polacy tryskają pewnością siebie. Zawodnicy zgodnie powtarzają chęć przerwania fatalnej passy 10 lat bez zwycięstwa z "Canarinhos" w meczu o stawkę. Blisko wygranej "Biało-czerwoni" byli w zeszłorocznym Pucharze Świata, lecz mimo prowadzenia 2:0, ostatecznie ulegli Gibie i spółce 2:3.

- Wtedy mieliśmy zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Wygranie dwóch pierwszych setów dało nam olimpijski awans, więc w trzech kolejnych pojawiło się rozluźnienie. Na pewno jednak jesteśmy na coraz lepszej drodze, żeby po 10 latach w końcu przerwać dominację Brazylii w światowej siatkówce. - powiedział w wywiadzie dla Super Expressu Zbigniew Bartman.

O tym czy Polacy zdołają wreszcie pokonać Brazyljiczyków przekonamy się już niebawem. Początek spotkania o godzinie 2.00. Transmisja na żywo dostępna na kanale Polsatu Sport.