Czemu Lucas nosi maseczkę? Cała prawda na temat Brazylijczyka

2021-07-28 16:20
Lucas Saatkamp
Autor: AP

Czemu Lucas nosi maseczkę? Czemu Lucas nosi maskę? Wielu kibiców na całym świecie zastanawia się, czemu brazylijski siatkarz, Lucas Saatkamp nosi maseczkę w trakcie spotkań reprezentacji Brazylii w siatkówkę. Okazuje się, że nietypowe zachowanie gracza Canarinhos ma swoje ważne podłoże. Do sprawy odniósł się sam mistrz olimpijski z Rio.

Lucas Saatkamp jest postacią, której nie trzeba przedstawiać kibicom światowej siatkówki. 34-letni wicemistrz olimpijski z Londynu i mistrz z Rio od pewnego czasu pokazuje się na parkietach w maseczce higienicznej, której nie zdejmuje w trakcie spotkań reprezentacji Canarinhos. Okazuje się, że zachowanie Brazylijczyka ma bardzo ważne podstawy. Mało który kibic zdawał sobie z tego sprawę.

Ojciec Kurka przerwał milczenie. Powiedział o wielkim bólu

Czemu Lucas nosi maseczkę? Czemu Lucas nosi maskę? 

Lucas Saatkamp od pewnego czasu pojawia się na światowych parkietach w maseczce higienicznej. To zachowanie było zauważone w trakcie poprzedniej edycji Ligi Narodów, a także w trakcie meczów Brazylii w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Okazuje się, że siatkarz ma swoje powody, aby nie zdejmować maski, a spowodowane jest to chorobą jego syna, który ma dość duże problemy z płucami i w przypadku zachorowania na koronawirusa, mogłoby dojść do poważnych komplikacji zdrowotnych chłopca.

- Mój syn Theo (4 lata - przyp. red.) ma problemy z płucami i ma skłonność do gorączki. Moje ciągłe noszenie maski to chęć zmniejszenia ryzyka infekcji. Ludzie piszą do mnie, że maska ​​nie ma sensu, jeżeli jesteśmy testowani na obecność koronawirusa. Ale jesteśmy sprawdzani tylko co 14 dni. Między tymi cyklami jest dużo czasu. Każdy gracz w drużynie może zostać zarażony i przekazać wirusa innym - mówił reprezent Brazylii w rozmowie z Web Volei.

Córka Kubiaka przeżywała koszmar. Wszystko przez ojca, mocne słowa

Lucas Saatkamp nosi maseczkę. Jak sobie z tym radzi?

Mimo że eksperci i kibice są przeświadczenia, że Lucas Saatkamp może mieć problemy z grą, to sam Brazylijczyk twierdzi, że z maseczką na twarzy radzi sobie bardzo dobrze.

Czasami jest trochę niezręcznie. Ale ponieważ siatkówka ma nierówne tempo, zadyszka, o której wszyscy tak mówią, nie występuje. Myślę, że gra w siatkówkę w masce jest łatwiejsza niż w przypadku piłki nożnej, w której trzeba dużo biegać - podsumował Brazylijczyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze