Michał Winiarski

i

Autor: Cyfra Sport Michał Winiarski

Duże zaskoczenie! Michał Winiarski obejmie siatkarską kadrę Niemiec

2022-04-06 11:36

Sensacyjne informacje napłynęły z siatkarskiego rynku transferowego. Jak podały włoskie portale siatkarskie, Michał Winiarski ma zostać nowym trenerem siatkarzy reprezentacji Niemiec. Niespełna 39-letni „Winiar” jest obecnie szkoleniowcem Trefla Gdańsk. To byłaby jego pierwsza przygoda reprezentacyjna. Informację po kilku godzinach potwierdziła Niemiecka Federacja Siatkówki.

Przed kilkunastoma tygodniami, nieco przypadkowo, wyszło na jaw, że Winiarski ma po sezonie w Treflu Gdańsk (obecnie zespół wciąż walczy o udział w play-off PlusLigi), zostać trenerem Aluronu Zawiercie. Wszystko za sprawą Igora Kolakovicia, obecnego opiekuna zawiercian, który niechcący ujawnił w internecie, kto będzie jego następcą w Aluronie. Sam Serb obejmie zaś serbską kadrę. Popularny „Winiar” będzie więc – jak wszystko wskazuje – łączył funkcję klubową w Zawierciu z reprezentacyjnym wyzwaniem u naszych zachodnich sąsiadów.

Świetne wieści dla kibiców siatkówki. Polska gospodarzem dużej imprezy

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

Sytuacja transferowa na trenerskim poletku zrobiła się dynamiczna w ostatnim czasie. Nastąpił szczególny ciąg zdarzeń: z kadrą Francji rozstał się nagle z powodów osobistych słynny Brazylijczyk Bernardo Rezende, który przejął ją tuż po ubiegłorocznych igrzyskach w Tokio. Miejsce legendarnego szkoleniowca jako opiekuna Trójkolorowych zajął z kolei Andrea Giani, Włoch pracujący do tej pory z Niemcami, a na co dzień trener klubu z Modeny. Kiedy Gianiego zaangażowała francuska federacja, zwolniło się miejsce w niemieckiej kadrze.

Rewolucja w kadrze siatkarzy? Ten gracz może z przytupem wskoczyć do szóstki

I właśnie je zajmuje teraz Winiarski, którego jesienią przymierzano jako kandydata do prowadzenia reprezentacji Polski. Jednak ostatecznie w ogóle nie stanął do konkursu ogłoszonego przez PZPS, a obowiązki selekcjonera powierzono byłemu koledze „Winiara” z parkietów, Nikoli Grbiciowi.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy w sezonie 2021/2022?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze