Siatkówka, Polska - Francja. Liga Narodów 2021, Bartosz Kurek

i

Autor: FIVB Bartosz Kurek atakuje podczas meczu z Francją w Lidze Narodów 2021

Świetne wieści dla kibiców siatkówki. Polska gospodarzem dużej imprezy

2022-04-05 12:49

Od dłuższego czasu było wiadomo, że w związku z odebraniem Rosji możliwości międzynarodowych startów i organizowania zawodów z udziałem innych państw będzie konieczność przenoszenia zawodów w inne miejsca. Podobnych decyzji oczekiwano od dawna także w siatkówce. Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) poinformowały, że Polska została gospodarzem jednego z turniejów męskiej Ligi Narodów.

Między 5 a 10 lipca 2022 gospodarzem turnieju LN siatkarzy będzie Gdańsk – ogłoszono 5 kwietnia. Liga Narodów w tym roku odbywa się w innym systemie gier niż poprzednio. W 2021 roku mieliśmy „bańkę” w Rimini, gdzie grały zarówno ekipy męskie jak i żeńskie. Tym razem wracamy do formatu turniejowego, z tym że nieco rozszerzonego. Zawody odbędą się w ciągu trzech kilkudniowych tur, podczas których każdy zespół rozegra cztery spotkania. Polacy zagrają najpierw w Ottawie (7–12 czerwca), potem w Sofii (21–26 czerwca) i wreszcie, co właśnie ogłoszono, w Gdańsku (5–10 lipca). Polacy w Gdańsku mają zagrać z Iranem, Słowenią, Holandią i zespołem, który zastąpi Rosję (jeszcze go nie znamy).

Rewolucja w kadrze siatkarzy? Ten gracz może z przytupem wskoczyć do szóstki

Michał Kubiak po srebrze Ligi Narodów: Nasz sztab 15 razy obejrzy finał z Brazylią

Turniej Ligi Narodów w Gdańsku nie jest jedyną imprezą, jaką zobaczymy w tym roku w naszym kraju. Przypomnijmy, że jesteśmy współgospodarzem mistrzostw świata pań (w pierwszych fazach). Polki zagrają w rundzie grupowej w Arnhem i Gdańsku, a w przypadku wyjścia z grupy wystąpią w Łodzi i ewentualnie w fazie finałowej w Holandii. Nie jest wykluczone, że Polska będzie współorganizatorem MŚ siatkarzy, których organizację odebrano Rosji. PZPS wyraził chęć, mówiło się, że duże szanse na bycie współgospodarzami mają Serbia i Turcja. Decyzja powinna zapaść lada dzień.

Zaksa demoluje jak na mistrza Europy przystało. „Zagraliśmy jedno z lepszych spotkań”

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Najnowsze