El. MŚ 2014. Polska - Szwajcaria 3:0. Pewne zwycięstwo na początek eliminacji

2014-01-03 22:58

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała Szwajcarię 3:0 (25:14, 25:15, 25:9) w swoim pierwszym spotkaniu eliminacji MŚ 2014. Tym samym biało-czerwone zrównały się w tabeli z Belgijkami, które wcześniej w takim samym stosunku ograły Hiszpanki.

Nasze zawodniczki rozpoczęły spotkanie ze Szwajcarkami dość spokojnie. Na początku oglądaliśmy na parkiecie walkę punkt za punkt. Przełamanie nadeszło dopiero przy stanie 4:4.

Wówczas za budowanie przewagi wzięły się podopieczne Piotra Makowskiego, które zdobyły sześć punktów z rzędu. Wynik ten praktycznie ustawił grę biało-czerwonym. Te, w dalszej części seta, tylko powiększały przewagę i ostatecznie wygrały partię 25:14.

Problemy niespodziewanie pojawiły się w kolejnym secie. W pewnym momencie Szwajcarki prowadziły z Polkami 6:4 i trener Piotr Makowski musiał prosić o czas. Na szczęście później nasze zawodniczki ponownie przejęły inicjatywę i szybko zbudowały przewagę, po czym wygrały seta 25:15.

Ostatnia partia, która wydawała się być tylko formalnością, zakończyła się zwycięstwem Polek 25:9. Tym samym biało-czerwone wygrały cały mecz 3:0 i wraz z Belgijkami przewodzą w tabeli grupy K.