Horror i zwycięstwo ze Słowacją! Relacja "na żywo" w SE.pl

2009-09-09 17:56

Po dramatycznym meczu wygraliśmy ze Słowacją 3:2 i awansowaliśmy do półfinału siatkarskich ME w Turcji. Zobacz jak wyglądał mecz set po secie!

Polacy jeszcze w tym turnieju nie przegrali. Mamy nadzieję, że nie przegrają żadnego! Dziś po horrorze pokonali Słowaków.

Polska - Słowacja 3:2

I SET

3:2 Dobre ataki Gruszki i wychodzimy na prowadzenie

6:5 Słowacy popełniają błędy, a Kurek celnie atakuje

8:6 Bardzo dobrze funkcjonuje polski blok, dzięki któremu wczoraj pokonaliśmy Hiszpanię. Pierwsza przerwa techniczna.

10:12 Słowacy chyba wracają do gry. Mocno serwują i raz po raz zatrzymują Gruszkę

Czas dla polskiej drużyny

14:16 W naszej drużynie najlepszy Kurek, reszta wciąż nie może złapać dobrego rytmu. Blok na początku jeszcze działał, teraz rywale przedzierają się przez niego bez problemów. Druga przerwa techniczna

16:20 Problemy naszej drużyny. Nie możemy przebić sie przez blok rywali, od dawna żaden nasz zawodnik nie wykonał udanego ataku. Czas dla Polaków

18:22 Coraz gorzej. Jarosz, który przed chwilą wszedł na boisko zablokowany. Wpuszczenie Pawła Woickiego miało pomóc polskiej drużynie, a jest coraz gorzej...

21:25 Niestety przegrywamy ze Słowacją 0:1. Nie na taki początek liczyliśmy. Ale wczoraj z Hiszpanią również przegraliśmy pierwszego seta a w całym spotkaniu zwyciężyliśmy 3:2. Musi być lepiej!

II SET

4:0 Polski blok znów żyje! Znakomity początek, czas dla Słowacji

4:4 Słowacy błyskawicznie odrobili straty, znakomicie Divis, którego Polacy nie są w stanie zatrzymać

8:7 Punkt za punkt, niezła gra Gruszki i Plińskiego, nieco słabiej Bąkiewicz. Rywale popełniają bardzo mało błędów. Przerwa techniczna.

11:7 Jest coraz lepiej. Słowacy nie mogą poradzić sobie z Kurkiem. Mimo że dobrze ustawiają blok, Polak obija ich dłonie. Chwilę później udana przesunięta krótka i kontra. Czas dla Słowaków!

16:11 Bardzo dobrze Możdżonek, znów pokazujemy, że potrafimy grać środkiem. Z obu stron sporo błędów na zagrywce. Teraz tylko dowieźć prowadzenie do końca! Przerwa techniczna

18:13 Coraz pewniej gramy w ataku, znakomity Kurek. Gdyby nie zepsute zagrywki prowadzilibyśmy jeszcze wyżej. Na szczęście rywale są równie słabi w tym elemencie.

21:14 Coraz bliżej, Gruszka znakomicie po rękach Słowaków. Wcześniej Kurek potężnie atakuje, omijając blok rywali

25:15 Znakomita odpowiedź, Polacy wreszcie w takiej formie, jakiej oczekujemy. Wygrywamy zdecydowanie - 25:15. Miejmy nadzieję, że to prawdziwe oblicze Polaków.

III SET

4:2 To się rzadko zdarza, ale... Zagumny zdobył punkt z zagrywki! Błędy Słowaków i udane ataki Gruszki

8:3 Niesamowity Kurek zdobywa dwa punkty z rzędu. Słowacy wyglądają na coraz bardziej załamanych. Przerwa techniczna.

10:3 Polacy, a konkretnie Kurek zaczęli wbijać siatkarskie gwoździe w parkiet. Słowacy bezradni. Trener rywali wykorzystał dwie przerwy w ciągu kilku minut.

14:5 Utrzymujemy przewagę, wygląda na to, że w tym secie rywale już nam nie zagrożą. Słowakom potrzebna krótka przerwa, ale ich trener obie już wykorzystał.

16:7 Możdżonek mocno atakuje i mamy przerwę techniczną. Mecz nie ma może oszałamiającego tempa, ale Polacy spokojnie, od punktu do punktu, zmierzają do upragnionego półfinału

19:7 Słowacy popełniają błąd za błędem. Polacy chyba robią wszystko, by rywale nie zdobyli 10 punktów

21:7 Tu grają tylko Polacy! Tym razem znakomity blok Możdżonka

23:9 Wreszcie musieli zdobywać punkty, ale Polacy już rozluźnieni myślą o kolejnym secie

25:10 Niestety nie udało pokonać rywali tak, by nie zdobyli 10 punktów. Ale i tak jesteśmy dumni z naszych! 2:1!

IV SET

2:3 Niespodziewanie niezły początek Słowaków. Mamy nadzieję, że za chwilę Polacy się otrząsną i IV set będzie ostatnim!

5:6 Punkt za punkt, ale niestety nie jesteśmy w stanie dogonić rywali. Niezła kiwka Zagumnego

6:8 Przerwa techniczna. Znakomity atak Divisa, a chwilę później punkt Ogurcaka

8:12 Niestety, Polacy chyba za szybko uwierzyli, że ten mecz jest wygrany. Trener Castellani prosi o czas, może pobudzi naszych zawodników

9:15 Jest niedobrze! Słowacy wyraźnie się rozkręcili. Świetny mecz Divisa

9:16 Ależ chimeryczna dzisiaj polska drużyna. Po świetnym poprzednim secie, teraz sytuacja się odwróciła. Mamy przerwę techniczną, ale o wygranie tego seta będzie już ciężko

11:18 Słowacy nie pozwalają się dogonić. Znakomicie spisują się w bloku, Kurek bezradny

12:20 Niestety, set jest już chyba stracony. Nic nie dała zmiana - Bartman kompletnie bezproduktywny

14:22 Trzeba się powoli przygotowywać do tie-breaka. To już drugi pięciosetowy pojedynek Polaków w ciągu dwóch dni!

14:23 Czas dla Polski

14:25 Niestety 2:2. Zapraszamy na tie-breaka

V SET

3:1 Zaczynamy od mocnego uderzenia! Polski blok znów skuteczny!

3:5 I prowadzenie Słowaków, znakomity Ogurcak, rywale świetnie bronią. Nasi zdenerwowani, Castellani prosi o czas

8:7 Przerwa techniczna. Polacy wracają do gry! Ogurcak myli się z serwisu, nasi znakomicie w obronie!

8:10 Niestety, nasi dwa razy zablokowani

12:10 Trzy punkty Polaków z rzędu! Słowacki trener prosi o czas. Podopieczni Castellaniego znakomicie w bloku! Sytuacja co chwilę się zmienia

14:14 Ale dreszczowiec! Już byśmy wygrali, gdyby nie błąd Gacka

16:14 Co się odwlecze to nie uciecze! Nieudany blok rywali i mamy zwyciestwo! POLSKA W PÓLFINALE MISTRZOSTW EUROPY!!!