Polska - Argentyna RELACJA NA ŻYWO Liga Narodów Polska - Argentyna live online siatkówka mecz Polska - Argentyna za darmo

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Grbić idzie na całość. Do Sofii kadra siatkarzy rusza całą potęgą. Mamy skład

2022-06-19 9:33

Tak jak zapowiadał, tak zrobił. Trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić ogłosił wybrańców na najbliższy, drugi w tym roku turniej Ligi Narodów w Sofii (22–26 czerwca). Serbski selekcjoner zabiera na bułgarski wypad praktycznie najsilniejszy skład, z nielicznymi wyjątkami wynikającymi z problemów zdrowotnych graczy. Wracają takie gwiazdy jak Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski czy Mateusz Bieniek.

Grbić dobrze zaczął przygodę z Biało- Czerwonymi. W pierwszym turnieju LN 2022 w Ottawie, dysponując aż siedmioma debiutantami, wygrał trzy z czterech spotkań, w tym z samymi mistrzami olimpijskimi Francuzami, pokonanymi 3:1. Debiut szkoleniowca wypadł okazale, ale najważniejsze były nie rezultaty, lecz ogranie wchodzących do drużyny zawodników. Po pierwszej odsłonie LN Polska jest na czwartym miejscu w tabeli, a przy okazji wskoczyła na fotel lidera rankingu światowego, prześcigając notującą wpadki Brazylię. Przypomnijmy, że po rozegraniu trzech turniejów (Polska zagra drugi w Sofii, a trzeci w Gdańsku), czołowa ósemka tabeli Ligi Narodów pojedzie do Bolonii na turniej finałowy w drugiej połowie lipca. Tam gra się systemem pucharowym, począwszy od ćwierćfinałów.

Nikola Grbić dla „SE”: Musimy być gotowi na wygrywanie bez Wilfredo Leona

Bartosz Kurek o nowej reprezentacji siatkarzy: Będzie mi brakować Heynena

W Sofii Polacy zagrają kolejno: z Brazylią (22.06 o 16.00), Kanadą (23.06 o 12.30), Australią (25.06 o 15.30) i USA (26.06 o 15.30).

Trener Nikola Grbić powołał na bułgarski turniej czternastkę, w której są wszyscy najbardziej doświadczeni zawodnicy kadry, poza nieobecnymi z powodu kontuzji: Wilfredo Leonem, Norbertem Huberem i Bartoszem Bednorzem. Dwaj pierwsi leczą poważniejsze urazy, a co do Bednorza, to kwestia czasu, by wrócił do pełnej sprawności i możemy go jeszcze oglądać w reprezentacji tym roku.

Grbić sprawdził w kadrze siedmiu nowych siatkarzy. „Rączka trochę drżała” [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Sofii [SKŁAD]

Rozgrywający

Marcin Janusz

Grzegorz Łomacz

Przyjmujący

Tomasz Fornal

Bartosz Kwolek

Kamil Semeniuk

Aleksander Śliwka

Środkowi

Mateusz Bieniek

Karol Kłos

Jakub Kochanowski

Mateusz Poręba

Atakujący

Łukasz Kaczmarek

Bartosz Kurek

Libero

Jakub Popiwczak

Paweł Zatorski

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Najnowsze