Siatkówka, Liga Narodów, Polska - Bułgaria, Bartłomiej Lipiński, Łukasz Kozub, Nikola Grbić, Kamil Szymura

i

Autor: FIVB Bartłomiej Lipiński, Łukasz Kozub i Kamil Szymura świętują kolejną akcję. W tle trener Nikola Grbić

Grbić sprawdził w kadrze siedmiu nowych siatkarzy. „Rączka trochę drżała” [WIDEO]

2022-06-12 12:15

Cel wyjazdu na pierwszy tegoroczny turniej Ligi Narodów siatkarzy został osiągnięty. Trener Nikola Grbić nie patrzył w kanadyjskiej Ottawie mocno na osiągnięte wyniki, lecz bardziej na to jak wypadną nowe twarze w reprezentacji Polski. Serbski selekcjoner na pewno może być zadowolony i to jeszcze przed ostatnim meczem turnieju z Francuzami (12.06 o 17.00).

W sobotnim, wygranym pewnie 3:0, spotkaniu z Bułgarami Grbić sięgnął po ostatnich jeszcze do tej porty niewykorzystanych podopiecznych debiutujących w drużynie narodowej. Na boisku stawili się od początku przyjmujący Bartłomiej Lipiński oraz libero Kamil Szymura, a na zmiany wchodził najmłodszy kadrowicz, 21-letni środkowy Karol Urbanowicz. We wcześniejszych meczach sprawdzili się rozgrywający Jan Firlej i Łukasz Kozub oraz atakujący Karol Butryn i środkowy Mateusz Poręba. Nikt z siódemki debiutantów nie zawiódł, mimo oczywistego stresu i nieuchronnych błędów.

Kamil Semeniuk podjął decyzję o zmianie klubu. Jest oficjalny komunikat Zaksy

Najmłodszy siatkarz kadry Karol Urbanowicz: Wszyscy mi pomagają

– Na początku był lekki stresik, ale później, jak weszliśmy w rytm meczowy i skończyliśmy jedną, dwie piłki, to już poszło. Czułem się jak w domu, bo tylu polskich kibiców przyszło nas dopingować w Kanadzie – przyznał po meczu z Bułgarami Lipiński w wypowiedzi dla PZPS. – Dość szybko opanowałem nerwy, może dlatego, że mam doświadczenia ligowe z ważnych meczów i jest mi łatwiej – dodał Lipiński, który pierwszym występie w kadrze seniorów zdobył 13 pkt i obok Macieja Muzaja wyróżnił się w ataku.

Wilfredo Leon nie może ukryć smutku. Jedyne co mu zostało to tęsknota, to zdjęcie potrafi złamać serce

W obronie szalał libero Kamil Szymura, brat Rafała, który w reprezentacji występuje nie pierwszy raz. – Marzenie spełnione – cieszył się Kamil Szymura. – Stres oczywiście był, od kiedy dowiedziałem się, że wyjdę w podstawowym składzie. Rączka trochę drżała, ale cieszę się – podkreślił. – Czułem się bardzo dobrze zarówno w obronie jak i w przyjęciu. Świetnie chłpaki ustawiali blok, udawało mi się bronić.

– Na początku było mocniejsze bicie serca, ale mam swoje sposoby jak się przygotować do ważnego meczu – zapewnił rozgrywający Trefla Gdańsk Łukasz Kozub, który przeciwko Bułgarii grał od początku, a poprzednio wchodził na krótko. To kolejny z siatkarzy złotego pokolenia 1997 trafiający do drużyny seniorskiej, po tak znanych dzisiaj rówieśnikach jak Kuba Kochanowski, Bartosz Kwolek czy Tomasz Fornal. Razem wygrali wszystko w kategoriach juniorskich, teraz przed nimi dorosłe wyzwania.

Nikola Grbić z wygraną w debiucie! Polacy błyskawicznie pokonują Argentynę

Sonda
Czy Nikola Grbić poprowadzi Polaków do wielkich sukcesów?
Najnowsze