Iga Świątek w kolejenj rundzie Warsaw Open 2023. Polka bez straty seta poradziła sobie z Abduraimową

Autor: PAP/Piotr Nowak Na zdjęciu Iga Świątek

WTA w Warszawie

Pewne zwycięstwo Igi Świątek! Polka w ćwierćfinale WTA w Warszawie, znakomity mecz liderki światowego rankingu

2023-07-27 19:25

Iga Świątek od początku spotkania była faworytką tego spotkania. Ponadto Claire Liu dopiero 27 lipca zagwarantowała sobie awans do 1/8 finału przez problemy z warunkami atmosferycznymi we wcześniejszych dniach. Pierwsza partia rozpoczęła się od wyniku 1:1, jednak po chwili liderka światowego rankingu pokazała się ze znakomitej strony i triumfowała w czterech gemach z rzędu. Amerykanka ostatecznie przegrała 6:2. Drugi set był bardzo podobny, ponieważ od razu Świątek przejęła inicjatywę, w pewnym momencie wygrywała nawet 4:0. Polka "kropkę nad i" postawiła w ósmym gemie i to ona zameldowała się w ćwierćfinale WTA w Warszawie. W kolejnej rundzie rywalką Polki będzie Linda Noskova.

Iga Świątek - Claire Liu 2:0 (6:2;6:2)

Świątek - Liu

Witamy w relacji na żywo z meczu II rundy WTA w Warszawie. Iga Świątek zmierzy się z Claire Liu. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:30.

Już za chwilę Iga Świątek rozpocznie walkę o ćwierćfinał WTA w Warszawie!

Obie zawodniczki już pojawiły się na korcie, zaraz rozpocznie się kolejny mecz Igi Świątek w Warszawie!

Zaczynamy!

0:15

Od podania rozpoczyna Liu. Pierwszy punkt od razu dla rywalki Świątek, Polka wyrzuciła w aut tę piłkę.

30:30

Świątek prowadzi bardzo wyrównaną grę przy podaniu Amerykanki. Teraz po długiej wymianie lepsza okazała się Polka.

40:40

Fenomenalnie do linii zagrała piłkę Świątek! Brawo!

0:1

Była blisko Świątek przełamać rywalkę, jednak Amerykanka zachowała zimną krew i wygrała gema przy swoim podaniu.

0:30

Źle rozpoczęła tego gema Świątek, Liu bliska przełamania...

30:30

Polka doprowadza do remisu, bardzo wyrównany na razie to spotkanie w Warszawie!

40:40

Bardzo dobra kontra Amerykanki i będzie także w tym gemie gra na przewagi.

1:1

Brawo Iga! Bardzo wyrównane dwa gemy, szykują się wielkie emocje w dalszej części meczu!

15:15

Kapitalny return Świątek!

40:15

Ogromna szansa na przełamanie rywalki!

40:40

Niestety Liu zaliczyła wielki powrót! Będzie gra na przewagi!

2:1

Brawo Iga! Ostatecznie Polka przełamuje Liu! Amerykanka uderzyła w tej akcji po kilku wymianach w siatkę.

Wracamy na kort w Warszawie, miejmy nadzieję że Świątek pewnie zwycięży przy swoim podaniu.

15:15

Niestety Świątek minimalnie przestrzeliła ten backhand...

3:1

Świetnie Iga! Polka idzie po swoje w tym secie! Liu w tarapatach!

15:15

Amerykanka co prawda wygrała pierwszą akcję, jednak w kolejnej Świątek przejęła inicjatywę!

40:15

Znakomity return Świątek! Nie jest w stanie przewidzieć żadnego zagrania Liu!

4:1

Liu doprowadziła do gry na przewagi, jednak Świątek świetnie się zachowała i kolejny raz przełamała rywalkę!

5:1

Świątek piorunująco wygrała tego gema! Liu nie miała nic do powiedzenia!

30:15

Amerykanka nie jest w stanie uzyskać przewagi przy swoim serwisie, zwycięstwo Świątek w tym secie to kwestia czasu!

40:40

Kolejny pocisk Świątek! Świetny return!

5:2

Liu jeszcze wygrywa gema przy swoim serwisie, jednak liczymy na zwycięstwo Świątek przy podaniu Polki.

0:30

Dwie akcje wygrywa Liu, mocny doping na trybunach w Warszawie, aby pomóc Świątek!

15:40

Fenomenalna akcja obu zawodniczek! Jednak zwycięsko wychodzi z tej akcji Amerykanka.

30:40

Kolejna fantastyczna wymiana, jednak na szczęście Liu wyrzuca tę piłkę w aut.

40:40

Co za pomyłka Liu! Będzie gra na przewagi!

1:0

Świątek wygrywa pierwszego seta! Brawo!

Rozpoczynamy drugiego seta!

40:15

Przy podaniu Amerykanki już Świątek powoli przejmuje inicjatywę i może już przełamać w pierwszym gemie!

1:0

Świątek rozpoczyna drugiego seta od przełamania! Brawo!

15:0

Amerykanka próbuje kontrować Polkę, jednak bezskutecznie przy tak doskonałych zagraniach Świątek!

40:0

Doskonale gra Świątek w tym meczu! Te piłki idealnie wpadają w pole po stronie Amerykanki!

2:0

Świątek pewnie wygrywa kolejnego gema!

30:30

Amerykanka w ogóle nie ma pomysłu na to, aby pokonać Świątek. Wielka klasa Polki!

3:0

Kolejny breakpoint w wykonaniu Świątek!

Trzy gemy dzielą Świątek od zwycięstwa w tym meczu!

40:0

Liu nie ma żadnej nadziei w tym meczu na wygranie przy tak prezentującej się Świątek!

4:0

Kolejny gem na koncie Świątek! Brawo!

30:30

Liu jeszcze walczy przy swoim podaniu, jednak po chwili Świątek znowu doprowadza do remisu w tym gemie!

40:30

Kolejne przełamanie w wykonaniu Świątek wisi w powietrzu!

4:1

Amerykanka nie pozwoliła na przełamanie w tym gemie, jednak to Świątek jest bliżej zwycięstwa w tym meczu!

15:40

Amerykanka wygrała dwie pierwsze akcję i po chwili ma ogromną szansę na przełamanie!

40:40

Świątek wraca w tym gemie! Polka obroniła szansę na przełamanie Liu!

4:2

Kolejne przełamanie serwisu Świątek...

40:0

Świątek mocno zmotywowana w tym gemie, od razu wygrywa pierwsze trzy akcje!

5:2

Świątek odpowiada przełamaniem! Jeden gem dzieli Polkę od zwycięstwa!

Rozpoczynamy miejmy nadzieje, że ostatniego gema w tym meczu!

15:15

Pospieszyła się z tym zagraniem Świątek i niestety wyrzuciła piłkę w aut.

40:15

Piłka meczowa dla Świątek!

BRAWO! ŚWIĄTEK W ĆWIERĆFINALE!

To już wszystko na dziś z naszej strony! Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Iga Świątek rozpoczęła udanie zmagania podczas turnieju WTA w Warszawie. Liderka światowego rankingu w pierwszym starciu wygrała z Niginą Abduraimovą. Warto zaznaczyć, że to nie był łatwy mecz dla Raszynianki, ponieważ 22-latka w pierwszej partii zwyciężyła, jednak była ona bardzo wyrównana, natomiast w drugim secie Świątek wygrywała pewnie 5:1, jednak nagle przestała zdobywać kolejne punkty. Co pozwoliło rywalce na odrobienie dwóch gemów. Na szczęście Polka wróciła po chwili do bardzo dobrej gry i zameldowała się w drugiej rundzie. Nie łatwo też miała rywalka liderki światowego rankingu w kolejnym meczu Claire Liu. Jej spotkanie z Yue Yuan zostało przerwane we wtorek z powodu ciemności przy stanie 4:4 w pierwszym secie. W środę zawodniczki nie miały szczęścia do pogody i nie zdołały dokończyć meczu. Ich starcie zostało przerwane po raz drugi przy stanie 7:6, 2:4 z perspektywy Liu. W związku z tym zwyciężczyni tego została wyłoniona w czwartek.