Igrzyska olimpijskie 2020: Znamy przeciwników Polaków w siatkówce. Oni mają już awans

2019-08-12 12:05 DaO
Reprezentacja Brazylii
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Brazylii

Siatkarskich emocji w miniony weekend nie brakowało. Wszystko za sprawą kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, które dla znacznej części reprezentacji były najważniejszą impreza w tym roku. Nie inaczej było w przypadków Polaków, którzy są już pewni wyjazdu do Tokio. Oprócz biało-czerwonych awans wywalczyło również pięć innych zespołów.

Vital Heynen podporządkował wszystko kwalifikacjom olimpijskim. Podczas Ligi Narodów belgijski selekcjoner przeprowadził przegląd kadr i w niemal każdym meczu wystawiał inny skład. Ponadto zorganizowano oddzielne zgrupowanie dla zawodników, których można uznać za podstawowych reprezentantów. Długie przygotowania przyniosły oczekiwany skutek.

Biało-czerwoni wygrali wszystkie trzy spotkania. W rywalizacji z Francją zagrali wręcz wyśmienicie. Nieco problemów było w meczu ze Słowenią, ale i tego rywala udało się pokonać. Polacy mogą być już spokojni o udział w przyszłorocznych igrzyskach i teraz skupiają się na mistrzostwach Europy, które odbędą się w drugiej połowie września. Awans wywalczyło również pięć innych reprezentacji.

Prawdziwy horror przeżyli kibice Brazylii. Dość niespodziewanie Canarinhos toczyli niebywale zacięty bój z Bułgarią. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku i obyło się bez sensacji i to wicemistrzowie świata zdobyli bilety do Tokio. Małą niespodzianką jest na pewno awans Argentyny, która w pokonanym polu zostawiła m.in. Kanadę. Na igrzyskach w Japonii zobaczymy również Stany Zjednoczone, Włochy i Rosja. Udział zapewniony mają również gospodarze, a więc Japończycy.