Siatkarze dostali dziwną nagrodę za awans. Dali im okrągłą lalkę z brodą [WIDEO]

2019-08-12 10:36 JWa
Polscy siatkarze dostali lalkę Darumę
Autor: IPLA Polscy siatkarze dostali lalkę Darumę

W niedzielę reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn osiągnęła główny cel na ten rok. Biało-czerwoni pod wodzą Vitala Heynena wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. W nagrodę za zwycięstwo w trójmiejskim turnieju dostali nie tylko przepustki na wyjątkowe zawody, lecz także... specyficznie wyglądającą lalkę z brodą.

Polacy świetnie wypadli w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Biało-czerwoni na turnieju w Trójmieście walczyli z Tunezją, Francją oraz Słowenią. Nasi siatkarze nie znaleźli pogromcy. Co więcej, seta stracili dopiero w niedzielnej potyczce ze Słoweńcami, którą wygrali 3:1. Tym samym podopieczni Vitala Heynena zapewnili sobie udział w najważniejszej imprezie sportowej przyszłego roku. W nagrodę za dobrą postawę w Ergo Arenie otrzymali także niecodzienny prezent.

Po ostatnim spotkaniu na parkiecie pojawiły się dwie śliczne kobiety. Na rękach niosły one specyficzną lalkę - Darumę. To tradycyjny japoński wytwór, który wzoruje się na Bodhidharmie (założyciel buddyzmu zen). Okrągły posążek przedstawia mężczyznę z brodą. W Azji uznaje się ją za talizman szczęścia.

Polscy siatkarze odbierają Darumę za awans na igrzyska [WIDEO]
Autor: IPLA Polscy siatkarze odbierają Darumę za awans na igrzyska [WIDEO] Link: KLIKNIJ I ZOBACZ WIDEO!

Podobne lalki dostali także zwycięzcy innych turniejów eliminacyjnych. My możemy mieć nadzieję, że w naszej ukrywają się największe pokłady szczęścia!