Andrzej Duda wniebowzięty! Dzięki siatkarzom będzie mógł to robić!

2019-08-12 7:22 JWa
Andrzej Duda, Michał Kubiak
Autor: East News Andrzej Duda z Michałem Kubiakiem

W niedzielę reprezentacja Polski w siatkówce przypieczętowała awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio. Biało-czerwoni okazali się najlepsi w eliminacyjnym turnieju, którego byli gospodarzami. Za plecami zostawili Tunezję, Francję oraz Słowenię. Wielki sukces sprawił, że ekipie Vitala Heynena pogratulowała najważniejsza osoba w państwie. Prezydent Andrzej Duda był wręcz wniebowzięty!

Reprezentacja Polski w siatkówce nie miała sobie równych podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020! W piątek biało-czerwoni wspaniale rozpoczęli zmagania w trójmiejskiej Ergo Arenie. Podopieczni Vitala Heynena w trzech setach rozbili Tunezję i mogli nieco odpocząć przed sobotnim starciem z Francją. Rywalizacja z "Trójkolorowymi" jeszcze przed startem zmagań postrzegana była jako decydująca o promocji na imprezę w Japonii. Dość nieoczekiwanie Polacy zmietli z parkietu rywali. Francuzi nie mieli żadnych szans i ponieśli druzgocącą porażkę 0:3.

Wielu kibiców już przed niedzielnym starciem ze Słowenią świętowało sukces. Nieco rozluźnieni do ostatniego meczu podeszli chyba też zawodnicy. W pierwszym secie lepsi okazali się bowiem rywale i fani siatkówki znad Wisły powoli zaczynali się martwić. Później jednak wszystko przebiegało już zgodnie z planem, a triumf 3:1 przypieczętował awans naszej reprezentacji do najważniejszej imprezy przyszłego roku. Jak można było się spodziewać, zewsząd posypały się gratulacje. Przekazał je między innymi prezydent Andrzej Duda, który zaznaczył, że bardzo cieszy się z faktu, że będzie mógł emocjonować się spotkaniami kadry wraz z innymi kibicami.

"Gratulacje i wielkie podziękowania dla naszych siatkarzy. Dzięki ich świetnej postawie i grze będziemy mogli emocjonować się meczami siatkówki z udziałem Biało-Czerwonych na igrzyskach olimpijskich w Tokio za rok. Brawo! Dziękujemy!" - przeczytaliśmy na twitterowym profilu prezydenta Polski.