Siatkówka, reprezentacja Polski, siatkarze, Nikola Grbić, Ottawa, Liga Narodów

i

Autor: PZPS Polscy siatkarze podczas trenigu w Ottawie przed startem Ligi Narodów

Kadra siatkarzy trenowała przed Ligą Narodów. Polacy musieli… sami zapłacić za halę

2022-06-06 11:14

W środę 8 czerwca późnym wieczorem polskiego czasu meczem z brązowym medalistą olimpijskim Argentyną polscy siatkarze rozpoczynają tegoroczne zmagania w Lidze Narodów. Pierwszy z trzech turniejów kwalifikacyjnych do imprezy finałowej odbywa się w kanadyjskiej Ottawie. Nie obyło się już bez przeszkód na drodze kadrowiczów Nikoli Grbicia.

Polacy polecieli do Kanady w sobotę. Pierwsze dni to aklimatyzacja w innej strefie czasowej (minus 6 godzin) i spokojne przygotowania do meczów. Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, na miejscu pojawiły się pewne problemy organizacyjne. „Pierwszy trening w Kanadzie Biało-czerwoni mieli już o godzinie 8, a za kolejny musieli... sami zapłacić” – donosi z Ottawy rzecznik PZPS Mariusz Szyszko. „Polacy mają już za sobą pierwsze zajęcia. Przypadła im rola otwierających sesję treningową, bo ćwiczyli od godz. 8 do 10. Podobnie będzie w poniedziałek. Organizatorzy nie przewidzieli możliwości trenowania po południu, dlatego polska ekipa sama musiała wynająć sobie salę i zapłacić też za transport, bo – jak mówi Nikola Grbić – musimy sobie radzić, próbować rozwiązywać wszystkie problemy tak, żeby mieć poczucie, że zrobiliśmy wszystko, by najlepiej przygotować się do meczów” – dodaje przedstawiciel związku.

Kolejne zwycięstwo polskich siatkarek. Biało-czerwone pokonały Niemki

Najmłodszy siatkarz kadry Karol Urbanowicz: Wszyscy mi pomagają

Debiut trenera-selekcjonera Nikoli Grbicia wypada w imprezie, w której Polakom przyjdzie się zmierzyć aż z dwoma medalistami ostatnich igrzysk olimpijskich. Zaczną od wspomnianej Argentyny, trzeciej drużyny IO Tokio 2020, a zakończą starciem z mistrzami olimpijskimi Francuzami, którzy w sierpniu ub. r. wyrzucili Biało-Czerwonych z turnieju w Tokio na etapie ćwierćfinału.

Znamy polskie miasta-gospodarzy MŚ siatkarzy 2022. Zapadła decyzja [TERMINARZ]

Szansę debiutu mogą otrzymać od nowego szkoleniowca rozgrywający Jan Firlej i Łukasz Kozub, środkowi Mateusz Poręba i Karol Urbanowicz i libero Kamil Szymura. Grbić zabrał do Kanady w dużej części graczy mniej doświadczonych w reprezentacyjnej siatkówce. Nie ma w zespole przedstawicieli mistrza Polski i triumfatora Ligi Mistrzów, Zaksy Kędzierzyn. Oni dołączą później.

Liga Narodów siatkarzy 2022, turniej w Ottawie – terminarz

8 czerwca o 22.30 (czasu polskiego) – Argentyna

10 czerwca o 1.30 – Włochy

11 czerwca o 22.00 – Bułgaria

12 czerwca o 17.00 – Francja

Polscy siatkarze trenowali na razie w innych halach niż główna arena turnieju. Po raz pierwszy w dziesięciotysięcznej TD Place Arena pojawią się na zajęciach dzień przed otwierającym LN meczem.

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze