Liga Narodów, Polska – Włochy 3:0. Maciej Muzaj: Teraz chcemy przyspieszać [SKRÓT MECZU]

2021-05-28 21:39
Siatkówka, Liga Narodów, Polska – Włochy, Maciej Muzaj
Autor: FIVB Maciej Muzaj atakuje w meczu Ligi Narodów Polska – Włochy (3:0)

Zgodnie z przewidywaniami inauguracja Ligi Narodów w wykonaniu polskich siatkarzy zakończyła się ich zwycięstwem. Biało-Czerwoni pokonali grających rezerwami gospodarzy turnieju, Włochów 3:0 (25:19, 25:20, 25:18). W szóstce po naszej stronie na boisku w Rimini pojawili się: Łomacz, Muzaj, Bednorz, Fornal, Bieniek i Kłos oraz libero Wojtaszek. Trener Vital Heynen na chwilę wpuszczał jeszcze Norberta Hubera, ale generalnie trzymał się jednego składu.

Przewagę nasz zespół budował przede wszystkim wtedy, kiedy skutecznie serwował i blokował. W tym elemencie dobre zawody rozgrywał szczególnie środkowy Mateusz Bieniek (12 pkt, w tym 2 bloki i 2 asy). Były jednak po naszej stronie także gorsze momenty: i zespołowo – przy przegrywanych sytuacyjnych piłkach, i indywidualnie – wyjątkowo nieskutecznie w ataku na tle niedoświadczonego rywala wypadł Bartosz Bednorz. Pierwszy atak skończył dopiero w drugim secie. W sumie zaliczył katastrofalną statystykę w ofensywie – ledwie 3 skończone piłki na 18 prób. Pozytywnym akcentem jego gry była zagrywka – tu zaliczył 3 asy.

Chcemy w końcu przywieźć z igrzysk złoto

Verva Warszawa straciła tytularnego sponsora. Nie przedłużono umowy, klubowi grozi upadek?

– To był dla nas dobry start, zawsze jest ważne, by rozpocząć turniej od wygranej, a potem przyspieszać w trakcie imprezy – skomentował po meczu atakujący Biało-Czerwonych Maciej Muzaj. – Mam nadzieję, że przed nami są kolejne zwycięstwa. Wiele elementów możemy jeszcze poprawić, chodzi o każdy najmniejszy detal, to wszystko da się udoskonalić, czy to w przyjęciu, czy w ataku, czy w serwisie. Popełniliśmy kilka błędów, których nie powinniśmy zrobić w tym spotkaniu. Mecz pokazał już trochę w jakiej jesteśmy formie. Następne mecze przed nami, trzymajcie kciuki – zakończył Muzaj. W sobotę 29 maja o 16.00 w drugim meczu LN nasi siatkarze zmierzą się z mistrzami Europy Serbami.

Vital Heynen komentuje wyniki losowania ME 2021. „To najtrudniejszy przeciwnik” [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze