Łukasz Kaczmarek

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kaczmarek

Łukasz Kaczmarek: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Łukasz Kaczmarek: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-15 16:17

Kibice reprezentacji Polski w siatkówkę od wielu lat mogą z zapartym tchem oglądać mecze swoich ulubieńców, którzy podczas każdych zawodów walczą o złote medale, a poszczególni reprezentanci Polski zaliczają się do światowej czołówki. Jednym z nich jest Łukasz Kaczmarek, który na co dzień reprezentuje barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 27-latek może pochwalić się już wieloma sukcesami w klubowej siatkówce, jednak wciąż czeka na złoty medal z Biało-czerwonymi. Najlepszą okazję do zdobycie go będzie miał podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polska siatkówka od wielu lat stoi na najwyższym poziomie, a w miejsce doświadczonych zawodników, którzy żegnają się z zawodowym sportem przychodzą kolejni utalentowani zawodnicy, którzy są wielkimi gwiazdami w swoich klubach. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, trener Vital Heynen również będzie miał do dyspozycji wielu klasowych zawodników, a jednym z nich jest Łukasz Kaczmarek, który na co dzień reprezentuje barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 27-latek może pochwalić się już wieloma sukcesami w klubowej siatkówce, jednak nieco gorzej wygląda jego dorobek w barwach reprezentacji Polski. W Japonii będzie miał on doskonałą szasnę na to, aby dołożyć do swojej kolekcji złoty medal zdobyty w biało-czerwonych barwach. 

Łukasz Kaczmarek - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Siatkarz występujący na co dzień w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ostatnich latach zgarnął z "Trójkolorowymi" wszystko, co tylko było do zgarnięcia. Oprócz mistrzostwa kraju z 2019 roku, ma w swojej kolekcji również dwa Puchary i Superpuchary Polski, zdobyte w latach 2019-2021, a kilka tygodni temu atakujący i jego ekipa sięgnęli po trofeum Ligi Mistrzów. W narodowych barwach z kolei, Łukasz Kaczmarek zdobył srebro Pucharu Świata w 2019 roku oraz brąz i srebro Ligi Narodów, w latach 2019, 2021. Teraz urodzony w Krotoszynie siatkarz będzie miał okazję sięgnął po jeden z najcenniejszych medali, czyli złoto olimpijskie, podczas imprezy w Tokio. 

Mateusz Bieniek przyznał się do swojej pasji. Robi to bardzo namiętnie, potrafi tam wsadzić nawet buraka

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Łukasz Kaczmarek - żona, rodzina

Łukasz Kaczmarek oprócz sukcesów zawodowych, może pochwalić się również poukładanym życiem prywatnym. Od wielu lat siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio jest tworzy szczęśliwy związek ze swoją żoną Dominiką, z którą razem wychowuje córkę Kalinę. Pociecha polskiego siatkarza przyszła na świat w 2017 roku i niebawem skończy cztery lata. Zawodnik często chwali się zdjęciami ze swoimi najbliższymi w mediach społecznościowych, spędzając z żoną i córką wiele czasu, gdy tylko nie pochłaniają go obowiązki służbowe. 

Aleksander Śliwka wyjawił prawdę na temat swojego domu! Wszystko ciągnie się od lat, robi to cała rodzina

Poznajcie bliżej Łukasza Kaczmarka

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze