Aleksander Śliwka wyjawił prawdę o swojej rodzinie

i

Autor: Cyfra Sport Aleksander Śliwka wyjawił prawdę o swojej rodzinie

Aleksander Śliwka wyjawił prawdę na temat swojego domu! Wszystko ciągnie się od lat, robi to cała rodzina

2021-07-14 10:33

Aleksander Śliwka może zaliczyć ostatnie miesiące do naprawdę udanych. Siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle najpierw sięgnął ze swoją drużyną po Ligę Mistrzów, a później zdobył srebrny medal Ligi Narodów z reprezentacją Polski. Teraz 26-latek przygotowuje się do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jeden z gwiazdorów Biało-czerwonych ma ogromny talent i jak się okazuje, odziedziczył go po rodzicach. Śliwka przed laty wyjawił prawdę na temat swojego domu i rodziny.

Kibice polskiej siatkówki od lat mają powody do dumy, a Biało-czerwoni niezmiennie znajdują się w światowej czołówce, walcząc o medale podczas kolejnych imprez. Kadra prowadzona przez trenera Vitala Heynena ma w swoich szeregach wielu klasowych zawodników, a jednym z nich jest Aleksander Śliwka. 26-latek w ostatnich miesiącach sięgnął ze swoją ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle po trofeum Ligi Mistrzów, a następnie wywalczył z reprezentacją Polski srebro Ligi Narodów. Aleksander Śliwka niejednokrotnie udowadniał już, że może pochwalić się wielkim talentem i jak się okazuje, pasję do sportu i siatkówki odziedziczył po swoich rodzicach, a ten właśnie sport króluje w jego domu od lat. Podczas swojej rozmowy z "Gazetą Wrocławską" urodzony w Jaworze Śliwka wyznał, że w przeszłości miał styczność z akrobatyką i piłką nożną, ale żadna z tych dyscyplin nie miała szans z siatkówką. 

Śliwka wyjawił prawdę o swojej rodzinie 

Praktycznie każdy członek mojej najbliższej rodziny uprawiał lub uprawia sport. Dominuje oczywiście siatkówka, którą trenowali moi rodzice, dwie starsze siostry, a obecnie młodszy brat. Ta dyscyplina w moim życiu zawsze była na pierwszym miejscu, będąc niejako pasją wyssaną z mlekiem matki. Innej drogi praktycznie nie było - powiedział przed dwoma laty Aleksander Śliwka w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Nie uwierzycie, kim z wykształcenia jest Kamil Semeniuk. Nie miał innej możliwości, rodzice go naciskali

Poznajcie bliżej Aleksandra Śliwkę zaglądając do naszej galerii zdjęć 

Polacy jadą walczyć o złoto

Swój pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio Polacy rozegrają 24 lipca, gdy zmierzą się z Iranem. Później zawodnicy prowadzeni przez trenera Vitala Heynena zmierzą się z Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą. Po znakomitych występach Biało-czerwonych podczas ostatniej Ligi Narodów, która rozegrana została we włoskim Rimini, fani siatkówki mają nadzieję, że reprezentacja Polski wróci z Japonii z medalami, najlepiej złotymi. Siatkarze prowadzeni przez Vitala Heynena wywalczyli we Włoszech srebrne medale, ulegając w finale Brazylii 1:3. Teraz wielu siatkarzy, w tym Aleksander Śliwka, mają okazję zdobyć olimpijskie medale, po które do tej pory nie mieli okazji sięgnąć. 

Piotr Nowakowski zdradził, jak podrywał żonę. Podglądała go przez internet i dostała niespodziewaną wiadomość

Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze